Laureaci tegorocznego XVII Regionalnego Konkursu Literackiego

„Ze Śląskiem na ty”:


Kategoria I – uczniowie kl. I-IV

Tytuł pracy                                Autor                                  Opiekun                  Szkoła

„Graczki w piołsku” Vivien Klimek Urszula Oleksin PSP im. Jana Brzechwyw  Rozwadzy

Zdzieszowice

„Łod cepa do kómbajna” Marcel Skrzypiec Katarzyna Sowa Zespół Szkolno-Przedszkolnyw Kup
„Ślonsky hobby” Nikola Koch Katarzyna Damrat Zesp. Szkolno-Przedszk.w Pokrzywniacy

Reńska Wieś

„Droga do mojego domu” Mateusz Meissner Jolanta Pałka PSPw Długomiłowicach

Reńska Wieś

„O mojym  ołpie Antku” Julia Matuszek Danuta Wojtyra PSP w Kamieniu Śl.
„Cugym do miasta czyli ło banie w Łotmicach” Marta Wacławczyk Marianna Gordzielik PSP w OtmicachIzbicko
„Moja historia-po śląsku” Agnieszka Kruppa Alina Koj Zespół Placówek Oświatowych w Kadłubie
„Dzieci wrzdycki lubiom się bawić” Karol Golec Agnieszka Jańczak PSP Staniszcze Małe-SpórokKolonowskie

Kategoria II – uczniowie kl. V-VI

„Ćyńskie zycie w dobrobycie” Michał Koszek Barbara Stężowska PSP nr 9w Opolu
”O tygliku i Josefie, co się łokraś nie doł” Paulina Puchała Barbara Puchała Zesp. Gimnnazjalo-SzkolnyPSP w Zębowicach
„Jak to w nasyj wsi na zniwniołku było” Łukasz i RafałŚwitała Katarzyna Sowa Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup
„Moja prababcia skarbnicą wiedzy o Śląsku” Jakub Malij Stanisław Janczy PSP z Oddziałami Sportowymiw Dobrzeniu Wielkim
„Mój dóm moje szczynściy” Emilia Strzelczyk Urszula Staś- Bożek PSP im. Kornela Makuszyńskiegow Piotrówce
„Wspomnienia” Michaela Płaczek Barbara Przybylska Szkoła Podstawowa nr 1w Głogówku
„Momy doma wiely skarb” Dorota Cieśla Jolanta JaraczMirosława Petryszyn ZGSP w Pawłowiczkach
„Jak se bajtle bawieły kiej nie boło komputera ” Szymon Mrozek Jolanta JaraczMirosława Petryszyn ZGSP w Pawłowiczkach
„Moja łojcowizna i jej plac na Łopolskim Ślonsku” Natalia Orlik Jolanta Begińska PSP w Łubnianach

Kategoria III – uczniowie gimnazjum

„W poszukiwaniu szczęścia- historia rodzinna” Anna Woszek Beata Gawlik–Libor Zespół Szkółw Ozimku
„Kościoły Gminy Chrząstowice” Agnieszka Mazur Jolanta Gawlyta ZSP nr. 3w Dębskiej Kuźni
„Cy ktoś dzisiej jescy wierzi w zabobuny, babołki i inne straszydła?” Christine  Skrzypiec Katarzyna Drożdż Zesp. Szkół w Chróścicach
„Jak nasa ołma piyrwej ludziom móciła” Martina  Waleska Magdalena Bednarska PG im. Jana Pawła IIw Biadaczu
„Moja familija łod stycznia do grudnia” Regina Warmuz Andrzej Kniejski PG w Dobrodzieniu
„W co wierzyli ludzie na Ślonsku Łopolskym” Kamil Wencel Liliana Wencel PG im. Stefana Kardynała Wyszyńskiegow Komprachcicach
‘Jak ołpa Gerhacik zostoł strażakiem’ Aleksandra Wolarz Jolanta Baron Zespół Szkolno-Gimnazjalnyw Żędowicach
„Rok ciynżkij pracy gospodarza downymi maszynami rolniczymi łopedziany” Paweł Biwo Anita Stachowska Zespół Szkolno-Gimnazjalnyw Żędowicach
„O dołwnyj i dzisiejszyj kobiycie” Michaela Warzecha Barbara Kulig PG im. K. Wyszyńskiegow Zdzieszowicach
„Z łóbory na poński stół…czyli ło tym jak piyrwi masło a ,aślonka a keczy se robiyło” Julia John Ireneusz Babilec PG im. K. Wyszyńskiegow Zdzieszowicach

Kategoria IV – dorośli

„ Szkoła życioł ” Krystyna Popanda
„Moja droga na keri mieszko” Żaneta Jurczyk Hanna Hnaupek -Cała Zespół Szkół w Kędzierzynie Koźlu
„W ślonskyj kuchni” Ewelina Urbaś Zespół Szkółw Kędzierzynie Koźlu
„O „zmartwychwstałym”kościółku w Rozwadzy” Aniela Raszka
„Jakejch to poznołwała nołstarsego ślonzołka” Anna Klotka
„Co ta nasa łodra znacuła piyrwy” Iwona Pluskota Małgorzata Krok PZSZw Dobrzeniu Małym
„Śmiertka” Barbara Przybylska
„Czas leci jak ślepy” Renata Polak
„Łobrołzki  z dołwnych dni” Liliana Wencel

GRATULUJEMY !