Gratulujemy laureatom!

W niedzielę 27 listopada o godz. 16.00 odbyło sie uroczyste rozdanie miejsc i nagród XVIII Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”.

Pięknej uroczystości towarzyszył kwartet smyczkowy Divertimento oraz czytanie prac, które zdobyły zaszczytne I bądź II miejsca (w kategorii II nie przyznano pierwszej nagrody).

Spośród blisko 200 nadesłanych prac nagrodzone zostały najlepsze.

Na stronach internetowych NTO oraz Radia Opole można zobaczyć artykuły:       http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111127/POWIAT01/270119059

http://www.radio.opole.pl/2011/listopad/kultura-i-rozrywka/laureaci-konkursu-ze-slaskiem-na-ty-w-lubnianach.html

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w galerii na stronie internetowej www. brynica.opole.pl

Kategoria I:

Nagroda

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

W

MARTA KOMANDZIK

DZIECIŃSTWO MOJEJ OŁMY USI

PSP KAMIEŃ ŚL.

DANUTA WOJTYRA

W

FILIP KOPREK

POBOŻNE STANISZCZOŁKI

PSP KOLONOWSKIE

MARIA POLOCZEK

W

OLIVIA TUREK

CIYNSZKE DZIECIŃSTWO MOJI MUTERKI

ZESPÓŁ SZKOLNO-GIMNAZJALNY

ŻĘDOWICE

ANITA STACHOWSKA

W

ADAM SPRINGER

ŻYCIE NA GOSPODARCE DOŁWNIYJ

 PSP STANISZCZE MAŁE

AGNIESZKA JAŃCZAK

III

DOMINIKA GRALLA

JAK TO PIYRWEJ NA ŁODPUSTACH BYWAŁO

PSP ŁUBNIANY

SYLWIA BUCHTA

III

TADEUSZ WENCEL

HISTORIA DÓMU RODZINNEGO MOJEGO OŁPY PSP OCHODZE  LILIANA WENCEL

II

WIKTORIA LECHOWICZ

JAK MOJA PRAOŁMA JADWIGA WYBUDOWAŁA

ZESPÓŁ SZKOLNO-GIMNAZJALNY

ŻĘDOWICE CHAŁPA

ANITA STACHOWSKA

I

DOMINIKA BIAŁEK

HISTORIA I OPIS ŻYCIA MOJEJ PRAPRABABCI, PRABABCI I BABCI

PSP DOBRZEŃ WIELKI

STANISŁAW JANCZY

Kategoria II:

Nagroda

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

W

MATEUSZ BEWKO

JAK TO MOJA OŁMA DOŁWNIYJ CHLYB PIEKŁA

PSP ŁUBNIANY

SYLWIA BUCHTA

W

DAMIAN KOKOT

ZYCIY MOJEGO PRAOŁPY RICHATA

PSP STARE SIOŁKOWICE

EWA MOŹDZIOCH

W

WERONIKA PALUCH

JAK TO W NASEJ DOBRZYŃSKIEJ RODZINIE ZE SPORTY BYŁO I JEST

PSP Z ODDZ.SPORT.

DOBRZEŃ WIELKI

MARZENA KAMIŃSKA

W

TOMASZ CHABIOR

HISTORIA MOJEJ RODZINNEJ CEGIELNI

PSP Z ODDZ.SPORT.

DOBRZEŃ WIELKI

MARZENA KAMIŃSKA

W

PATRYCJA MUMOT

SZKOŁA

ZSP. ZŁOTNIKI

I.CISZEWSKA

K. MILEK

M.SKOWROŃSKA

W

MATEUSZ MEISSNER

STO LOŁT  TYMU

W SUKOWICACH

PSP DŁUGOMIŁOWICE

BARBARA PIETRZAK

W

MARTA WACŁAWCZYK

ELI FRELKI LUBIOM BALA

PSP OTMICE

MARIANNA GORDZIELIK

W

KRZYSZTOF BARTOS

TRADYCJE ŚLĄSKIE W POLSKIEJ NOWEJ WSI

PSP POLSKA NOWA WIEŚ

EWA PAWLETA

III

NADINE SCHINDZIELORS

JAK Z NIEMIECKIEJ DZIEWCZYNY STAŁA ZECH SIĘ ŚLONSKOŁ DZIOŁCHA

ZSP BOGUSZYCE

IZABELA

ZAJKOWSKA-GAJOS

III

KATARZYNA MICHALIK

KARCZMA NA POJSZCZOTKU ZIYMI

PSP OTMICE

MARIANNA GORDZIELIK

III

MARIA NALEWAJA

MOJY STOLARSKY KORZYŃE

PSP ŁUBNIANY

JOLANTA BEGIŃSKA

II

PIOTR LISSY

WIELI PIUNTEK U CIOTKI GREJTKI

ZSP. ZŁOTNIKI

I.CISZEWSKA

K. MILEK

M.SKOWROŃSKA

II

RAFAŁ IGNACY

MÓJ TATA FESZTER

PSP WALCE

KARINA NADOLSKA

Kategoria III:

Nagroda

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

W

PATRYCJA MACIOŁ

SZCZYŃŚCIE A PECH TUKEJ U NOS NA ŚLONSKU

PG DOBRODZIEŃ

EWA MALIK

W

ANETA MICHALA

WIGILIA DLA OŁPÓW I OŁMÓW

Z .S CZARNOWĄSY

KATARZYNA DROŻDŻ

W

CHRISTINE SKRZYPIEC

ZOŁLYTY,ZOŁLYTNIKI

,MUZYKI-JAKO BYŁO, A JAKUS TO JE DZISIEJ

ZS CHRÓŚCICE

BERNADETTE SKRZYPIEC

W

KAROLINA URBANOWICZ

JAK TO PIYRWI WE KUŹNI U JERSZA BYŁO

PG ZDZIESZOWICE

BEATA BABILEC

W

DOMINIKA SUCHY

BABCIA WCIĄŻ NOSI WARKOCZ…

PG BIAŁA

TERESA SZYMCZYNA

W

KATARZYNA WARZECHA

ZE ŚLĄSKIEM NA TY

ZSP DĘBSKA KUŹNIA

MARTA MIESZKOWSKA-FIT

W

MICHAEL SCHREIER

POKRZYWNICKOŁ FOJERWERA

ZS KOMORNO

ELŻBIETA SZAFARCZYK

W

PATRYK BUCHTA

ŁO JYŁOWSKYM MŁUNIE, STANIKU I JEGO GOSPODARCE

PG BIADACZ

GABRIELA DWORAKOWSKA, ADAM ŻOŁĄDŹ

III

SYBILLA FIECH

NA SKRAJU LASKU

PG BIADACZ

MAGDALENA BEDNARSKA

II

BARTOSZ GRABOWSKI

ŁO MOJYM OŁPIE JÓZEFIE KONTNYM

ZGS ZĘBOWICE

IWONA GRABOWSKA

II

SEBASTIAN JANTOS

POSZNUPAĆ U OMY

W BIFEJU

PG ZDZIESZOWICE’

IRENEUSZ BABILEC

I

MARTINA GEBAUER

NASZOŁ RODZINNOŁ ŁORKIESTRA

ZSP DĘBSKA KUŹNIA

JOLANTA GAWLYTA

I

KAMIL WENCEL

DZIE SÓM DZIOŁCHY Z TANTYCH LOŁT

PG KOMPRACHCICE

LILIANA WENCEL

Kategoria IV:

Nagroda

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Miejscowość/Szkoła

W

URSZULA FIECH

LUBOJSKE CAROWNICE

DĄBRÓWKA ŁUBNIAŃSKA

W

KRYSTYNA POPANDA

WIEJSIADY W POLE WIEKU oraz MOTORYZACJA U NOŁS –NA SZOSEJI WE WSI I RODZINIE

PŁUŻNICA WIELKA

W

IWONA PLUSKOTA

POLTERABEND

Opiekun: MAŁGORZATA KROK

ZSZ DOBRZEŃ MAŁY

W

HELGA BIENIUSA

SCENARIUSZ ŚLĄSKIEGO OBRZĘDU KARNAWAŁOWEGO

WODZENIE NIEDŹWIEDZIA

ZDZIESZOWICE

W

SYLWIA WIECZOREK

MOJA HISTORIA-HISTORIA WIELU

IZBICKO

W

JAN GOGOLOK

ZALECENIA NA ROK 1835

CHRZĄSZCZYCE

III

MAGDALENA DRAGON

NA SUZBIE U FARORZA

ZĘBOWICE

III

RENATA POLAK

DOBRYJ DRÓGI

LEŚNICA

II

ROMAN WENCEL

DWA WIELKANOCNE ZWYKI

SOBÓTKA, POWIAT WROCŁAWSKI

II

BARBARA PRZYBYLSKA

DZIECI ZŁOCI CZYLI TELA SZPASU W JEDNI ROKU

GŁÓGÓWEK

I

ARTUR SCHULWITZ

ŁOD ŚLUSOŁRZA DO RZEŹBIOŁRZA

ZDZIESZOWICE