I Gminny Festiwal Recytatorski – 4 marca

W niedzielę 4 marca o godz. 16:30 w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnianach odbył się I Gminny Festiwal Recytatorski organizowany przez Łubniański Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Konkurs recytatorski cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie piękna poezji, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozwijanie aktorskich uzdolnień młodzieży, upowszechnianie kultury języka, zainteresowanie uczniów poezją oraz zachęcanie do występów na scenie. Do konkursu zgłosiło się 25 uczniów z czterech szkół podstawowych gminy Łubniany. Jury w składzie: Janina Gędźba (poetka), Tomasz Stochniał (aktor) oraz Krystian Czech (muzyk) dokonało oceny prezentacji pod względem doboru repertuaru, znajomości tekstu, interpretacji utworu (tempo, intonacja, frazowanie) kultury słowa oraz ogólnego wyrazu artystycznego (uzasadniony gest sceniczny). Jury przyznało miejsca oraz nagrody rzeczowe w trzech kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I (klasy I-II)

Miejsce I – Wero

nika Puscz

Miejsce II – Julia Szymańska

Miejsce III – Wanessa Mocza

Miejsce III – Natalia Lukas

  • Kategoria II (klasy III-IV)

Miejsce I – Sylwia Pawelec

Miejsce I – Milena Krzyścin

Miejsce I

– Natalia Pawelec

Miejsce I – Jakub Poliwoda

Miejsce II – Zofia Sobków

Miejsce II – Tomasz Polednia

Miejsce III – Katrina Jendro

Miejsce III – Iwona Pogrzeba

  • Kategoria III (Klasy V-VI)

Miejsce I – Jakub Szpytko

Miejsce I – Dariusz Palt

Miejsce II – Agata Pogrzeba

Miejsce III – Daniel Polok

Miejsce III – Monika Świerc

Miejsce III – Weronika Karutz

Wyróżnienia:

Paulina Buchta

Jakub Włodarczyk

Julia Patrzek

Mirela Ciernia

Dominik Dajewski

Kamil Polok

 

Lista osób, które wzięły udział w konkursie recytatorskim, opiekunowie oraz recytowane utwory:

Szkoła

Uczeń / klasa

Opiekun

Wiersz

PSP Jełowa Paulina Buchta, klasa V Beata Zambrzycka Jerzy Ficowski – „Dom, w którym mieszkam”
PSP Jełowa Weronika Karutz, klasa V Beata Zambrzycka Bożena Pierda – „W zgodzie z netykietą”
PSP Jełowa Jakub Włodarczyk, klasa V Beata Zambrzycka Ludwik Jerzy Kern – „W królestwie kotów”
PSP Łubniany Jakub Poliwoda, klasa IV Jolanta Begińska Paweł Księżak – „Jak kropla deszczu”
PSP Łubniany Zofia Sobków, klasa IV Jolanta Begińska Paweł Księżak – „Niechwile”
PSP Łubniany Agata Pogrzeba, klasa V Jolanta Begińska Paweł Księżak – „Walc”
PSP Łubniany Dariusz Palt,  klasa VI Jolanta Begińska Paweł Księżak – „Do, po, co”
PSP Brynica Julia Patrzek, klasa V Danuta Sudoł Tadeusz Kubiak – „Bazyliszek i Barbarka”
PSP Brynica Mirela Ciernia, klasa VI Danuta Sudoł Roald Dahl – „Matylda”
PSP Brynica Dominik Dajewski,  klasa VI Danuta Sudoł Maria Terlikowska – „Ziółko”
PSP Brynica Katrina Jendro, klasa IV Danuta Sudoł Elżbieta Burakowska – „Zimą też bywa gorąco”
PSP Brynica Daniel Polok, klasa VI Danuta Sudoł Wiersze Wisławy Szymborskiej
PSP Brynica Kamil Polok,  klasa VI Danuta Sudoł Miron Białoszewski – „Ballada o zejściu do sklepu”, Tadeusz Różewicz – „List do Ludożerców”
PSP Brynica Kamil Wiesner, klasa VI Danuta Sudoł Kornel Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy”
PSP Brynica Monika Świerc, klasa VI Danuta Sudoł Dorota Suwalska – „ Znowu kręcisz, Zuźka”
PSP Brynica Milena Krzyścin, klasa III Danuta Sudoł „Zuźka D. Zołzik”
PSP Brynica Iwona Pogrzeba, klasa IV Danuta Sudoł Aleksander Rymkiewicz – „Dom Zwierząt”
PSP Luboszyce Tomasz Polednia, klasa IV Ewa Sitarz Danuta Wawiłow – „ Fabian”
PSP Luboszyce Jakub Szpytko, klasa V Ewa Sitarz Ryszard Groński – „Bajka o pewnym Panu”
PSP Luboszyce Sylwia Pawelec, klasa III Ewa Sitarz Danuta Wawiłow – „Wędrówka”
PSP Luboszyce Natalia Pawelec, klasa III Ewa Sitarz Danuta Wawiłow – „Daktyle”
PSP Łubniany Julia Szymańska, klasa I Gabriela Sygulka Danuta Wawiłow – „Zapach czekolady”
PSP Łubniany Wanessa Mocza, klasa I Gabriela Sygulka Sylwia Mroczek-Poniatowska – „Wyliczanka z miesiącami”
PSP Łubniany Weronika Puscz, klasa I Gabriela Sygulka Helena Bechlerowa – „Nowy Rok”
PSP Luboszyce Natalia Lukas, klasa II Ewa Sitarz Danuta Wawiłow – „Świńka”