Laureaci XIX Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” – 19.11.2012 r.

Przestawiamy nazwiska laureatów XIX Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty”

Imię i nazwisko

 

Tytuł pracy

Opiekun

Szkoła/Miejscowość

Adam Bednarski

„Pasje Pana Jarosława – leśniczego”

Jolanta Begińska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach

   Jan Bury

„W cieniu kościoła”

Mirosława Petryszyn, Jolanta Jaracz, Ineta Kałwa

ZGSP w Pawłowiczkach

(Szkolne Koło Regionalne)

Sara Cebula

„Ło starych ślunskich przesundach”

Jolanta Drwięga

Zespół Szkół im. Ks. Karola Brommera – Publiczne Gimnazjum w Zimnicach Wielkich

Ewelina Cielanga

„Moja wielka familia”

Karina Nadolska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Walcach

Magdalena Dragon

„Trzidziyści lot minóło … jak jedyn dziyń”

Zębowice

Barbara Feluks

„Nojfajniejsze chwile”

Grodzisko

Urszula Fiech

„Z rozańcy bez całe zyciy”

Dąbrówka Łubniańska

Rachela Fiech

„Krziz na kołzdy fal”

Gabriela Dworakowska

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu

Anna Gajda oraz Katarzyna Macioszek

„Legendy z Źimnic i okolic”

Jolanta Drwięga

Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół im. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

Wiktoria Gallus

„Wspumniynia matuchny”

Jolanta Bukowy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Popielowie

Jessica Glombek

„Mój Nołrok piyrwej i dzisiej. Czyli jak to richtig buło”

Małgorzata Wenzel

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku

Bartosz Grabowski

„Radawskoł fojerwera”

Iwona Grabowska

Radawie

Natalia Grala

„Pokochała tę ziemie całum sercem”

Katarzyna Matyjaszczyk

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach

Błażej Heik

„Legenda o kowalu z gorzowskiego majątku”

Anna Kulińska – Śliwińska

Zespół Szkolno-Gimnazjalny Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorzowie Śląskim

Robert Hellfeier

„Drugeł wojna światoweł widzianeł oczuma miyszkańców Smolarniy i Serwitutu”

Smolarnia

Nikola Hoinka

„Odpust św. Walentego”

Barbara Przybylska

Szkoła Podstawowa nr 1 w Głogówku

Sonia Jaros

„Siymicki Kachlołrz”

Jolanta Drwięga

Zespół Szkół im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

Julia Kołodziej

„Klang Grallowego Klawjyru”

Jolanta Begińska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach

Filip Koprek

„Muzykalnoł Familja”

Maria Poloczek

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kolonowskiem

Julia Kubis

„Życiy mojygo prapraołpy Kuby”

Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Karolina Macioszek

„Ulubjune daniy mojej praołmy Trudy”

Krystyna Miluniec

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Julia Mros

„Wspomienia ołpy Stanisława”

Aneta Pęcherz

Zespół Szkół w Czarnowąsach

Małgorzata Lepich

„Od brzytwy po maszynkę do strzyżenia – fryzjerska magia”

Alicja Kałuża

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach

Karolina Lasoń

„Historia Klubu Sportowego w Żyrowej”

Teresa Kierel

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach

Marek Lenarczyk

„Kaplicka w nasy łogrodzie”

Krystyna Miluniec

Ewa Lenarczyk – matka

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Beata Mazur

„Jak to nasi Łojcowie sami na starojść Łostali”

Daniec – Chrząstowice

Agnieszka Mazur

„To nasa ślonskoł gołdka’

Jolanta Gawlyta

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

Maria Nalewaja

„Co to płynie w moich zyłach”

Gabriela Dworakowska

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu

Łukasz Nimpsz

„Nas rodzinny Geszeft”

Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Monika Pasoń

„Mój rodowód”

Dorota Pasoń

Zespół Szkół (PG)w Chróścinie

Renata Polak

„Na łodpuście”

Leśnica

Dominika Posid

„Ło Patrónie naszy szkoły i jego uczniu” (uczennica bierze udział po raz pierwszy)

Helga Bieniusa

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Rosponda w Żyrowej

Dominik Pudełko

„Jak budowano zimnicki kojściół”

Jolanta Drwięga

Zespół Szkół im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

Marlen Sadlo

„Śtrumffabryka w Dobrzniu”

Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Dennis Schuster

„Przigody ołpy Jołzela”

Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Weronika Siwek

„Spominki ciotki Elfi”

Beata Babilec

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach

Marcel Skrzypiec

„Jak się woda sióngało”

Katarzyna Sowa

ZSP w Kup

Paulina Smarsly

„Życiy mojy prapraołmy”

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach

Liliana Wencel

„Świynta, świynta i po świyntach, czyli ło zimowym świyntowaniu na Ślónsku dołwni i dzisiej…”

Ochodze – Komprachcice

Damian Witczak

„Joł i moja siostra”

Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach