Gratulujemy laureatom konkursu „Ze Śląskiem na ty” – 25.11.2012r.

 

W sobotę o godz. 16:00 odbyła się uroczysta gala finałowa XIX Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Jury oceniło 182 prace w czterech kategoriach wiekowych i wyłoniło 40 prac, które zostały nagrodzone podczas tego wieczoru. Prace czterech autorów pierwszych miejsc zostały odczytane podczas gali. Za wieloletnie zaangażowanie oraz prace wykonane własnoręcznie – nagrodę specjalną … otrzymał Jan Gogolok. Zdjęcia wykonał Mirosław ikcelam Małecki (galeria). Szczegóły w załączniku tematycznym.

KATEGORIA I

 

NAGRODA IMIĘ I NAZWISKO TEMAT PRACY OPIEKUN SZKOŁA / MIEJSCOWOŚĆ
 

WYRÓŻN.

Marek Lenarczyk

„Kaplicka w nasy łogrodzie”

Krystyna Miluniec

Ewa Lenarczyk

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Wiktoria Gallus

„Wspumniynia matuchny”

Jolanta Bukowy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Popielowie

Damian Witczak

„Joł i moja siostra”

n-el – Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Karolina Macioszek

„Ulubjune daniy mojej praołmy Trudy”

n-el – Krystyna Miluniec

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Natalia Grala

„Pokochała tę ziemie całum sercem”

Mgr Katarzyna Matyjaszczyk

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach

III

Julia Kołodziej

„Klang Grallowego Klawjyru”

Jolanta Begińska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach

II

Łukasz Nimpsz

„Nas rodzinny Geszeft”

n-el – Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

I

Dennis Schuster

„Przigody ołpy Jołzela”

Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KATEGORIA II

 

NAGRODA IMIĘ I NAZWISKO TEMAT PRACY OPIEKUN SZKOŁA / MIEJSCOWOŚĆ
         

 

 

 

 

 

 

 

WYRÓŻN.

Adam Bednarski

„Pasje Pana Jarosława – leśniczego”

Jolanta Begińska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach

Jan Bury

„W cieniu kościoła”

Mirosława Petryszyn, Jolanta Jaracz, Ineta Kałwa

ZGSP w Pawłowiczkach

(Szkolne Koło Regionalne)

Nikola Hoinka

„Odpust św. Walentego”

Barbara Przybylska

Szkoła Podstawowa nr 1 w Głogówku

Marlen Sadlo

„Śtrumffabryka w Dobrzniu”

n-el – Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Julia Kubis

„Życiy mojygo prapraołpy Kuby”

n-el – Ewa Moździoch

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach

Anna Gajda oraz Katarzyna Macioszek

„Legendy z Źimnic i okolic”

dr Jolanta Drwięga

Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół im. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

Jessica Glombek

„Mój Nołrok piyrwej i dzisiej. Czyli jak to richtig buło”

Małgorzata Wenzel

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku

Marcel Skrzypiec

„Jak się woda sióngało”

mgr Katarzyna Sowa

ZSP w Kup

Błażej Heik

„Legenda o kowalu z gorzowskiego majątku”

Anna Kulińska – Śliwińska

Zespół Szkolno-Gimnazjalny Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorzowie Śląskim

III

Ewelina Cielanga

„Moja wielka familia”

Karina Nadolska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Walcach

III

Julia Mros

„Wspomienia ołpy Stanisława”

Aneta Pęcherz

Zespół Szkół w Czarnowąsach

II

Filip Koprek

„Muzykalnoł Familja”

Maria Poloczek

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kolonowskiem

I

Dominika Posid

„Ło Patrónie naszy szkoły i jego uczniu” (uczennica bierze udział po raz pierwszy)

mgr Helga Bieniusa

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Rosponda w Żyrowej

 

KATEGORIA III

 

NAGRODA IMIĘ I NAZWISKO TEMAT PRACY OPIEKUN SZKOŁA / MIEJSCOWOŚĆ
 

 

 

 

 

 

 

 

WYRÓŻN.

Monika Pasoń

„Mój rodowód”

Dorota Pasoń

Zespół Szkół (PG)w Chróścinie

Agnieszka Mazur

„To nasa ślonskoł gołdka’

mgr Jolanta Gawlyta

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Dębskiej Kuźni

Paulina Smarsly

„Życiy mojy prapraołmy”

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach

Rachela Fiech

„Krziz na kołzdy fal”

mgr Gabriela Dworakowska

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu

Weronika Siwek

„Spominki ciotki Elfi”

Beata Babilec

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach

Sara Cebula

„Ło starych ślunskich przesundach”

dr Jolanta Drwięga

Zespół Szkół im. Ks. Karola Brommera – Publiczne Gimnazjum w Zimnicach Wielkich

Dominik Pudełko

„Jak budowano zimnicki kojściół”

dr Jolanta Drwięga

Zespół Szkół im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

III

Sonia Jaros

„Siymicki Kachlołrz”

dr Jolanta Drwięga

Zespół Szkół im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich

III

Karolina Lasoń

„Historia Klubu Sportowego w Żyrowej”

Teresa Kierel

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach

II

Małgorzata Lepich

„Od brzytwy po maszynkę do strzyżenia – fryzjerska magia”

Alicja Kałuża

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach

I

Maria Nalewaja

„Co to płynie w moich zyłach”

mgr Gabriela Dworakowska

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu

 

KATEGORIA IV

 

NAGRODA IMIĘ I NAZWISKO TEMAT PRACY OPIEKUN SZKOŁA / MIEJSCOWOŚĆ
         

 

 

WYRÓŻN.

Robert Hellfeier

„Drugeł wojna światoweł widzianeł oczuma miyszkańców Smolarniy i Serwitutu”

Smolarnia

Liliana Wencel

„Świynta, świynta i po świyntach, czyli ło zimowym świyntowaniu na Ślónsku dołwni i dzisiej…”

Ochodze –Komprachcice

Barbara Feluks

„Nojfajniejsze chwile”

Grodzisko

Urszula Fiech

„Z rozańcy bez całe zyciy”

DąbrówkaŁubniańska

Renata Polak

„Na łodpuście”

Leśnica
III

Magdalena Dragon

„Trzidziyści lot minóło … jak jedyn dziyń”

Zębowice
II

Bartosz Grabowski

„Radawskoł fojerwera”

Iwona Grabowska

Radawie
I

Beata Mazur

„Jak to nasi Łojcowie sami na starojść Łostali”

Daniec –Chrząstowice

Comments (1)

[…] o konkursie: Nowa Trybuna Opolska, Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej, Radio […]