Gratulujemy Laureatom Konkursu „Ze Śląskiem na ty” – finał 29.11.2014

 

zsnt1zsnt2Jury w składzie: Prof. Bogusław Wyderka, Prof. Teresa Smolińska, Piotr Badura oceniło 165  prac (kat.I-27; kat.II-67; kat.III-39; kat.IV-32) zgłoszonych do XXI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty” wyłoniło laureatów (kolejność wymienionych osób nie wyznacza zajętego miejsca w konkursie):

 

  • w KATEGIRII   I (10 osób):
  • Natalia Juśkowiak – PSP w Brożcu – Praca pt.: „Mozno kto to erbnie”
    Łukasz Lenarczyk – PSP w Starych Siołkowicach – Praca pt.: „Czerwunka”
    Rafał Nocoń – PSP w Suchej – Praca pt.: „Jak małego powsinogi ciągnie na Annaberg”
    Maksymilian Maciosek – PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim – Praca pt.: „Ołma gołdoł, ołpa mówi – rodzina polsko-ślonskoł”
    Marek Lenarczyk – PSP w Starych Siołkowicach – Praca pt.: „Dziynkcyniynie”
    Aurelia Sadlo – PSP w Starych Siołkowicach – Praca pt.: „Hadyrlok”
    Linda Smuda – PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim – Praca pt.: „Durch yno te kluski”
    Oliver Sowa – PSP w Popielowie – Praca pt.: „Tyn nas wiatrołk”
    Dominika Stosiek – PSP nr 1 w Głogówku – Praca pt.: „Piekarnia rodziny Stosiek”
    Dominika Witczak – PSP w Starych Siołkowicach – Praca pt.: „Moja mama i nasa rodzina”
  • w KATEGORII    II (9 osób):
  • Julia Kołodziej – PSP w Łubnianach – Praca pt.: „Rojbry z Masowa cyli konsek ło historyji masowskiej skoły”
    Adrian Marzec – PSP nr 2 im. Księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie – Praca pt.: „Studnia”
    Agnieszka i Marcin Magosz – PSP w Brożcu – Praca pt.: „Historia jedny działchy”
    Patryk Palt – PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim – Praca pt.: „Moja chałpa”
    Marcela Rinke – PSP w Walcach – Praca pt.: „Spominki pra-Ołmy Marijy”
    Magdalena Wiecha – PSP w Bierdzanach – Praca pt.: „Świniobicie u nołs w chałpie”
    Damian Witczak – PSP w Starych Siołkowicach – Praca pt.: „Przigoda z Gwaru”
    Paulina Wróbel – PSP w Popielowie – Praca pt.: „Historia z życia mojego dziadka”
    Piotr Zug – PSP w Borkach Wielkich – Praca pt.: „Jak moja ołma jodło rychtowała i forantowała”
  • w KATEGORII    III (14 osób):
  • Bianca Ernst – PG im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach – Praca pt.: „Historia nojstarszego sklypu we Dzieszowicach”
    Karolina Jon – PG im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach – Praca pt.: „Zamiast na erhołlungi – z kopaczką na kartołfla? A żeby ino to …”
    Anna Kałuża – PG im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach – Praca pt.: „Chałupa mojyj oumy”
    Dominika Klyssek – ZSG w Żędowicach – Praca pt.: „Jak to downiyj w Żandowicach żniwowali”
    Robert Kokot – PG w Turawie – Praca pt.: „Co mi ołma gołdała”
    Kamila Lach – PG im. K.K. Baczyńskiego w Żelaznej – Praca pt.: „Jak to łokropnoł wojna łotcisła się na zyciu mojej ołmy”
    Łukasz Ledwig – ZS im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich – Praca pt.: „Krzize i kapliczki ze Złunic”
    Paulina Ogaza – PG im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach – Praca pt.: „Familijni  album mojyj ołmy”
    Marlen Sadlo – PG w Starych Siołkowicach – Praca pt.: „Jak to ludzie pierwej do Wockiego jejździli”
    Nadine Schindzielors – ZS im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich – Praca pt.: „Trumbka, jak sie mołsz”
    Anastazja Szynol – ZS im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich – Praca pt.: „Śląscy łodziołrze”
    Angelika Smiatek – PG im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy – Praca pt.: „Wspomnienia za bajtla”
    Olivia Turek – ZSG w Żędowicach – Praca pt.: „Światełko w tunelu”
    Weronika Zyzik – ZSG w Żędowicach – Praca pt.: „Historia jednego domu z Żędowic”
  • w KATEGORII    IV (9 osób):
  • Robert Hellfeier – Smolarnia – Praca pt.: „Racławsky wiatrełki”
    Klaudia Kołodziej – Dobrzeń Wielki – Praca pt.: „Wandruwka mojej Ołmy”
    Martyna Mateja – Kadłub – Praca pt.: „Co ludzie we wsi rzondzom”
    Renata Polak – Leśnica – Praca pt.: „Nagrobek młynołrza”
    Arthur Schulwitz – Zdzieszowice – Praca pt.: „Ciężkiy smutny lata”
    Piotr Tomanek – Kędzierzyn-Koźle – Praca pt.: „Kanał Gliwicki i Port Kozielski”, „Moja ulica”
    Liliana Wencel – Ochodze – Praca pt.: „Te nasze ślônske Penelopy”
    Anna Wierszak – Zębowice – Praca pt.: „Kniejsky spôminki”
    Gerard Wons – Zębowice – Praca pt.: „Pamiyntnik wojoka Alberta”

Wszyscy laureaci zostali poinformowani telefonicznie, a zaproszenie zostało wysłane pocztą.

GRATULUJEMY i ZAPRASZAMY na uroczyste podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród w sobotę 29 listopada 2014 o godz. 16:00 do Łubnian – sala Łubniańskiego Ośrodka Kultury (budynek OSP).