Anime 2010

Anime 2010 – nagrodzeni

21 marca odbyła się uroczysta gala ANIME 2010, podczas której rozdano statuetki „Animatora Roku” w poszczególnych kategoriach.

Pierwszy dzień wiosny zakończył się pomyślnie dla nominowanych, wśród osób szczęśliwych znaleźli się:

KATEGORIA I – NIECODZIENNA POSTAWA SPOŁECZNA

Rudolf Steinhoff- były sołtys wsi Luboszyce

KATEGORIA II – SPORT TURYSTYKA I REKREACJA

Krzysztof Rother – działacz sportowy z Łubnian

KATEGORIA III – KULTURA I OŚWIATA

Helena Buchner – pisarka z Jełowej

KATEGORIA IV – PROMOCJA GMINY

Firma JAL – zakład przetworów mlecznych w Kępi

KATEGORIA V – MECENAS KULTURY

o. Hubert Dybala Zgromadzenie św. Pawła od Krzyża – mieszkaniec Kobylna

KATEGORIA VI – BIZNES

AUTO CZOK – zakład mechaniki i transportu samochodowego w Kępie

NAGRODA SPECJALNA

Społeczność wsi Brynica

Sylwetki osób nominowanych przybliżyli Dominika Gorgosz i Krystian Czech. Opolskie Studio piosenki upiększyło uroczystość oprawą muzyczną. Rajmund Szymaniec przygrywał na akordeonie.

Przewodniczący Stowarzyszenia ANIMATOR – Piotr Cieślik gratuluje osobom, które zostały wyróżnione statuetkami „Animatora Roku”, dziękuje wszystkim za przybycie oraz pomoc w organizowaniu gali.

***

ANIME 2010 – nominowani do nagrody ANIMATOR ROKU

KATEGORIA – NIECODZIENNA POSTAWA SPOŁECZNA

Hubert Karwat – były sołtys wsi Grabie

Rudolf Steinhoff – były sołtys wsi Luboszyce

Jerzy Sosna – sołtys wsi Brynica (nominacja pośmiertna)

Jan Slota – sołtys wsi Kolanowice (nominacja pośmiertna)

Walter Kilian – sołtys wsi Biadacz (nominacja pośmiertna)

KATEGORIA – SPORT TURYSTYKA I REKREACJA

Monika Mioska z Łubnian – lekkoatletyka

Łukasz i Tomasz Sznotala – hokej

Oliwia Gawlica z Kolanowic – short track

Aleksandra Nowak z Kępy – tenis stołowy

Włodzimierz Kumiec – działacz sportowy z Jełowej

Krzysztof Rother – działacz sportowy z Łubnian

Tomasz Dębski z Kępy – piłka nożna (zawodnik młodzieżowej kadry Polski)

Marcin Medelnik z Brynicy – sporty motoryzacyjne – rajdowiec samochodowy

KATEGORIA – KULTURA I OŚWIATA

Janina Gędźba z Łubnian – pisarka, animator społecznik w GBP w Łubnianach

Helena Buchner – pisarka z Jełowej

Jerzy Czech – artysta muzyk, plastyk, twórca ludowy

KATEGORIA PROMOCJA GMINY

Echo Gmin Opolskich – gazeta gmin Łubniany/Dobrzeń Wielki/Popielów

Firma JAL – zakład przetworów mlecznych w Kępie

Piekarnia Leokadia i Andrzej WODNICCY w Kępie

KATEGORIA – MECENAS

o. Hubert Dyballa Zgromadzenie św. Pawła od Krzyża – mieszkaniec Kobylna

Urząd Gminy Łubniany (nominacja szczególnie za wybudowanie i oddanie do użytku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łubnianach)

ECOKOM Luboszyce

KATEGORIA – BIZNES

Urszula i Konrad NIKODEM – Gospodarstwo Specjalistyczne w Kolanowicach

AUTO CZOK – zakład mechaniki i transportu samochodowego w Kępie

ELAR – Zakład Elektryczny w Dąbrówce Łubniańskiej z siedzibą w Łubnianach

NAGRODA SPECJALNA

Wręczenie statuetek animatora podczas uroczystej gali 21 marca w Sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury Godzina 17.00

Organizator imprezy Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych w Gminie Łubniany ANIMATOR

Współorganizator – Łubniański Ośrodek Kultury

Partner imprezy – Wójt Gminy Łubniany Dieter Wystub