Filia w Luboszycach

ul. Kościelna 4, 46 – 022 Luboszyce,
Animator i bibliotekarz: mgr Katarzyna Sobota

Godziny otwarcia:  Wt. 8:30 – 16:30, Śr. 9:00 – 17:00, Czw. 10:00 -18:00

 W dniach 6-17 sierpnia filia nieczynna z powodu urlopu.

Wakacje w Luboszycach

W dniach 9- 27 lipca od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 odbywały się zajęcia wakacyjne w bibliotece. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dzieci brały udział w wielu grach, zabawach, pracach plastycznych. Stworzyły swoje własne: karty do gry w „Piotrusia”, makiety oraz postacie z bajek, figurki z zimnej porcelany, obrazy na szkle, instrumenty muzyczne itp. Uczestnicy zajęć wzięli również udział w grze terenowej „podchody” oraz warsztatach cyrkowych prowadzonych przez półfinalistę progamu „Mam Talent” Krzysztofa Riewolda, podczas których każdy mógł sprobować żonglerki, jazdy na bicyklu itp.

 

 

 

 

 

Cieszymy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Noc Bibliotek

W tym roku podsumowanie DARA była Noc Bibliotek 9 czerwca.  Dzieci poza nocowaniem w Filii Bibliotecznej w Luboszycach, wzięły udział w grach i zabawach związanych z czytelnictwem oraz zobaczyły film pt. Tarapaty.

 

 

 

Kamishibai w przedszkolu

21 marca odwiedziliśmy przedszkole „Kolorowa Zebra” w Biadaczu. Dzieci miały możliwość zapoznania się z magiczną skrzynką, w której ukrywają się różne bajki. Przedszkolaki usłyszały jedną z bajek teatru kamishibai o gąsienicy, która zamieniła się w pięknego motyla.


Odwiedziny Przedszkolaków z okazji 1 Dnia Wiosny.

21 marca do filię biblioteczną odwiedziła grupa maluchów z okazji 1 Dnia Wiosny. Dzieci wykonały, krótki występ artystyczny, za który otrzymały drobny poczęstunek.

 

15 marca bibliotekę odwiedziła grupa Pszczółek z PP „Kolorowa Zebra” w Biadaczu

Dzieci zgodnie ze zbliżającą się tematyką rozmawiały o wiośnie. Były zagadki, rebusy, układanki itp, oczywiście nie mogło zabraknąć wierszy i opowiadań o wiośnie. Na koniec każdy uczestnik wykonał pracę plastyczną „Pierwsze kwiaty wiosenne”