Ze Śląskiem na ty 2015
28 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji Konkursu “Ze Śląskiem na ty”. Spośród 117 prac, które wzięły udział w Konkursie, jury w składzie: prof. Teresa Smolińska, prof. Bogusław Wyderka oraz Piotr Badura i honorowy juror – Jan Goczoł wyłonili 34 laureatów, którzy w sobotę odebrali nagrody i przyznane im przez jury miejsca:
Ze Śląskiem na ty – KAT. I
Miejsce / Autor pracy | Tytuł pracy | Opiekun |
WYRÓŻNIENIEAlicja Żołnowskaze Szkoły Podstawowejw Starych Siołkowicach | „Moje zycie” | Krystyna Miluniec |
WYRÓŻNIENIEMilena Piekorzze Szkoły Podstawowejw Chróścicach | „Nase Krościce” | Anna Niemczyk |
WYRÓŻNIENIEOliver Matyschokze Szkoły Podstawowejw Łubnianach | „Jak to fligry pod brynickim lasym lołtały i strzelały” | Gabriela Sygulka |
WYRÓŻNIENIEWeronika WolarzZPO w Kadłubie | „Ślonskie zwyczaje w moim domu” | Karina Hasterok |
III MIEJSCEŁukasz Nikiszze Szkoły Podstawowejw Łubnianach | „Trza wierzyć ,bo wszystko jest w rękach Boga” | Gabriela Sygulka |
III MIEJSCESebastian Macioszekze Szkoły Podstawowejw Starych Siołkowicach | „Jak to z wybijaniy lnu bywało” | Jolanta Gandyra |
II MIEJSCEPaweł Kapicaze Szkoły Podstawowejw Suchej | „Rób to co lubisz całym sercem-padoł mój ołpa Jorg” | Klaudia Nocoń |
I MIEJSCEFlorian Gwóźdźze Szkoły Podstawowejw Łubnianach | „Jak to piyrwej chopy ze wsi mlyko do mlycarnie sfoziyli” | Sylwia Buchta |
Ze Śląskiem na ty – KAT. II
Miejsce / Autor pracy | Tytuł pracy | Opiekun |
WYRÓŻNIENIEMonika Koszelaz Zespołu Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowiczkach | „Bajerancky godanie na Śląskim weselu” | Ineta KałwaJolanta JaraczMirosława Petryszyn |
WYRÓŻNIENIEPaulina Sznajderz Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrówce | „O jagodach z Wierchlesia” | Anna Piotrowska |
WYRÓŻNIENIE Rafał Nocońz Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej | „Trza szanować to, co zbudowali nasi przodkowie” | Klaudia Nocoń |
WYRÓŻNIENIE Natalia Gralaz Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach | „Buffi – artysta z Łubnian” | Jolanta Begińska |
WYRÓŻNIENIEOlivia Porembaz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogówku | „Historia hotelu ‘Salve’” | Barbara Przybylska |
WYRÓŻNIENIEPaula Trinczekz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogówku | „Ło naszi ołmie” | Barbara Przybylska |
MIEJSCE IIIMaksymilian Nalewajaz Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach | „Co tam brzyncy w tym Masowie” | Jolanta Begińska |
MIEJSCE IIILaura Mrossz Zespołu Szkółw Zimnicach Wielkich | „Nasz mały kościółek na górce” | Jolanta Drwięga |
MIEJSCE IIIPaulina Gricnerz Publicznej Szkoły Podstawowej w Walcach | „Mój całi rod kroszunkołrzi” | Karina Nadolska |
MIEJSCE IILinda Smudaz Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymiw Dobrzeniu Wielkim | „Durch yno niyma casu” | Stanisław Janczy |
MIEJSCE IIMarcin Ignacyz Publicznej Szkoły Podstawowej w Walcach | „Lichtprocesja na Anabergu” | Karina Nadolska |
MIEJSCE IŁukasz Brodackiz Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich | „Onkel Franc” | Lidia Gorzołka |
Ze Śląskiem na ty – KAT. III
Miejsce / Autor pracy | Tytuł pracy | Opiekun |
WYRÓŻNIENIEBeniamin SdzujZespołu Szkółw Chróścicach | „Prośba ło koniec wojny” | Justyna Kasprzyk-Ressel |
WYRÓŻNIENIEFilip Momotz Publicznego Gimnazjumw Zdzieszowicach | „Flichtlingi – uchodźcy, czy po prostu ludzie w potrzebie | Alicja Kałuża |
WYRÓŻNIENIEMałgorzata Mulorzz Publicznego Gimnazjumw Zdzieszowicach | „Co żech znołdła u mojyj ołłmyna górze” | Ireneusz Babilec |
WYRÓŻNIENIEAngelika Piechaz Publicznego Gimnazjumw Zdzieszowicach | „Jak moja mama uczyła się być Ślązaczką” | Beata Babilec |
WYRÓŻNIENIETomasz Klyszczz Zespołu Gimnazjalno-Szkolnegow Zębowicach | „Jak mój fater i praołpa na dziki wachowali” | Beata Klyszcz |
MIEJSCE IIIMaria HendelZespołu Szkolno-Gimnazjalnegow Izbicku | bez tytułu | Aneta Kurek |
MIEJSCE IIPatrycja Wieczorekz Publicznego Gimnazjumw Zdzieszowicach | „Ouma, Oupa i ślonski kołołcz” | |
MIEJSCE IJoanna Filuszz Publicznego Gimnazjumw Zdzieszowicach | „Wszandzie je pjyknie, ale na starym zidlungu nołpiynkniyj” | Alicja Kałuża |
Ze Śląskiem na ty – KAT. IV
Miejsce / Autor pracy | Tytuł pracy | Opiekun |
WYRÓŻNIENIEArthur Schulwitzze Zdzieszowic | „Nasza kaczka” | |
WYRÓŻNIENIETeresa Witczakze Starych Siołkowic | „Wielkoł woda w mojich oczach” | |
WYRÓŻNIENIEMartina Tiszbierekz Centrum Kształcenia Zawodowegoi Ustawicznegow Strzelcach Opolskich | „Slonske szycie” | Opiekun:Alina Obstoj |
WYRÓŻNIENIEKamil Wencelz Zespołu Szkół Elektrycznychw Opolu | Wspòmniyniy śp. FarołłrzaHenryka – proboszcza parafiiOchodze w latach 1959 – 2006” | Opiekun:Liliana Wencel |
MIEJSCE IIIAnna Wierszakz Zębowic | „Spôminki kniejônki Lejny” | |
MIEJSCE IIHelena Knapikz Nysy | „Przyjezdne dziewczyny” |