Ze Śląskiem na ty 2017

W dniu 21.11.2017 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów tegorocznej edycji Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Kolejność laureatów losowa.

W kategorii I –uczniowie klas .1-4 Szkoły podstawowe

  • Oliwier Maron –za prace pt. „Smutna historia rodzinna”

PSP Staniszcze Małe- Spórok

Opiekun Pani Agnieszka Jańczak

  • Florian Gabor – za pracę pt. „Ławka wdycki będzie w modzie”

PSP w Błotnicy Strzeleckiej

Opiekun Pani Alicja Szaforz- Gabor

  • Piotr Duława – za pracę pt. „W pośrodku lasa kaplicka stoła…”

PSP w Łubnianach

Opiekun Pani Sylwia Buchta

  • Jakub Szafraniec –za pracę „W moim magicznym domku”

PSP im. K. Makuszyśnskiego w Piotrówce

Opiekun – Pani Anna Piotrowska

  • Paulina Moj – za pracę pt. „Po nasymu, czyli po ślunsku, a jednak inacej”

PSP nr 2 im. Księżnej Jadwigi Śląskiej Olesno

Opiekun Pani Aneta Moj

  • Kinga Marek –za pracę pt. „Mojoł Familioł”

PSP w Żędowicach

Opiekun Pani Anita Stachowska

  • Antonina Stańczyk za pracę pt. „Jestem tu nowa”

PSP z Oddz. Sportowymi Dobrzeń Wielki

Opiekun Pan Stanisław Janczy

  • Paweł Macioł za pracę pt. „Mój praopa Teodor- kowol i ….”

PSP Staniszcze Małe- Spórok

Opiekun Pani Agnieszka Jańczak

W kategorii II –uczniowie klas .5-6 Szkoły podstawowej

  • Magdalena Jagusz za pracę pt. „Śląskie obrzyndy w mojej famili”

SP w Dąbrówce Górnej

Opiekun Pani Joanna Gomółka

  • Dawid Woś za pracę pt. „Jak to moja ołma Klara we wielołku chlyb piekła”

PSP w Łubnianach

Opiekun Pani Magdalena Swobodzian

  • Melania Świtała za pracę pt. „Moja Ołma Krysta”

PSP w Jełowej

Opiekun Pani Beata Zambrzycka

  • Marek Buchta za pracę pt. „Moja kamratka Heidi”

PSP w Jełowej

Opiekun Pani Beata Zambrzycka

  • Tomasz Kremser za pracę pt. „O miyszkańcach domu na górce w Porambie”

SP wLeśnicy

Opiekun: Pani Iwona Romanowska i Maria Zmuda

  • Sebastian Macioszek za pracę pt. „We kozdej wsi inacej”

PSP w Starych Siołkowicach

Opiekun Pani Ewa Moździoch

  • Wiktoria Roskosz za pracę pt. „Mój ołpa Lejo- kachlorz”

Zespół SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY im. Jana Pawła II w Boguszycach

Opiekun Pani Izabela Zajkowska – Gajos

  • Dawid Szyndzielorz za pracę pt. „Biografia Alberta Szyndzielorz”

PG nr 1 im. Króla Jana Kazimierza Głogówek

Opiekun Pani Henryka Młynarska

  • Łukasz Niżyński za pracę pt. „Historia mojej rodziny- powrót na Śląsk”

PSP w Łubnianach

Opiekun Pani Jolanta Begińska

W kategorii III –kl. VII Szkoły podstawowe i Gimnazja

  • Maria Hendel za prace pt. „Cud w pierzinie”

ZGSI- PG w Izbicku

Opiekun Pani Aneta Kurek

  • Anna Macioł za pracę pt. „Zołlyty-przedwczoraj, wczoraj i dziś”

PSP Staniszcze Małe- Spórok

Opiekun Pan Jerzy Kaufmann

  • Martyna Krawczyk za pracę pt. „Budynek szkoły w Suchodańcu”

ZGSI- PG w Izbicku

Opiekun Pani Aneta Kurek

  • Laura Mross za pracę pt. „O tym, jak śpiewają „Przysieczanki”

Zespół Szkół im Ks. Karola Brommera – PG w Zimnicach Wielkich

Opiekun Pani Jolanta Drwięga

  • Kamil Ledwig za pracę pt. „Hejbama”

Zespół SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY im. Jana Pawła II w Boguszycach

Opiekun Pani Izabela Zajkowska – Gajos

  • Dorota Wilkowska za pracę pt. „Nołlepsze czasy buły we ochronce-spomniynia nołstarszy pszeczkolanki ze Dzieszowic pani Anny Szwedy”

PG Zdzieszowice

Opiekun Pani Alicja Kałuża

  • Dominika Budek za pracę pt. „Święto plonów, czyli dożynki po naszymu…”

PSP nr 2 im. Księżnej Jadwigi Śląskiej Olesno

Opiekun Pani Aneta Moj

 

  • Kamil Blaszczyk za pracę pt. „Dóm, chtorymu patrónuje Św. Scepónek”

PSP Luboszyce Oddz. Gimnazjalny Biadacz

Opiekun Pani Gabriela dworakowska

 

  • Paula Trinczek za prace pt. „Ło zadni siyni”

SP nr1 w Głogówku

Opiekun Pani Barbara Przybylska

  • Weronika Winnik za pracę pt. „Stulecie klasztoru sióstr zakonnych w Zdzieszowicach”

PG Zdzieszowice

Opiekun Pani Alicja Kałuża

  • Natalia Brzank za pracę pt. „Mój nowi dom”

PSP w Brożcu

Opiekun Pani Ewa Magosz

 

W kategorii IV –pozostali, dorośli, uczniowie szkół średnich, studenci

  • Agnieszka Drobna za pracę pt. „Stare fotografie przemówiły ”
  • Joanna Knopik za pracę pt. „Nasza matulka Huta w Zowadzkim downiyj i terozki”
  • Edeltrauda Krupop za pracę pt. „Strach mojej mamy”
  • Magdalena Zielonka za pracę pt. „Przeciepmy się w czasie”
  • Monika Lebich za pracę pt. „Jak dziołcha z Ugiun wybrała sie na Woodstock”
  • Joanna Kolańska za pracę pt. „Petronelka”
  • Arthur Schulwitz za pracę pt „Mój piyrszy krok bez szkolny próg”
  • Piotr Tomanek za pracę pt. „Przysiółek WYGODA”- wspomnienie z lout mojygo dzieciństwa”
  • Klaudia Nocoń za pracę pt. „Zapraszom na sztuki wystawiane przez „Tradycja””
  • Dorota Danisz za pracę pt. „Siołkofsky marzanki”
  • Gertruda Mohlek za pracę pt. „Moje osobiste przeżycia”

karta zgłoszeniowa-zsnt-2017

regulamin zsnt

26 listopada odbyło się podsumowanie XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”

W trakcie finału laureaci otrzymali nagrody za wyróżnienia oraz miejsca na podium. Tradycje prace, które zajęły pierwsze miejsca zostały odczytane podczas gali finałowej.

Oprawę muzyczną zapewnił Jerzy Kaufmann. Galę prowadziły Dominka Gorgosz i Diana Bogacz Kotulak.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom oraz innym zainteresowanym. Zapraszamy za rok.

Poniżej lista laureatów.

W kategorii I –kl.1-4

Msc.I Sebastian Macioszek

Msc.II Praca zbiorowa pod redakcją wychowy(Blanka Kołodziej, Nina Wieczorek, Paweł Langos, Łukasz Nikisz)

Msc .III Paulina Moj

Oraz Wyróżnienia:

Melania Świtała

Mirella Sadlo

Jan Milek

W kategorii II –kl.5-6

Msc.I Rafał Nocoń

Msc.II Kamil Ledwig

Msc .III Linda Smuda

Oraz Wyróżnienia:

Martyna Tront

Dawid Woś

Magdalena Springer

W kategorii III –Gimnazja

Msc.I Damian Niesłony

Msc.II Szymon Lipiec

Msc .III Tomasz Polednia

Oraz Wyróżnienia:

Laura Mross

Dorota Wilkowska

Paweł Stosiek

W kategorii IV –pozostali, dorośli, uczniowie szkół średnich, studenci

Msc.I Piotr Tomanek

Msc.II Edeltrauda Gambka

Msc. II Renata Polak

Msc .III Anna Wierszak

Oraz Wyróżnienia:

Maria Mitrenga

Gabriela Smyk i Karina Stotko

Gabriela Cyrys