Koncert uczniów Łubniańskiego Studia Instrumentalnego – 22 stycznia 2011r.

Muzykalnie w Gminie Łubniany

Do kalendarza imprez kulturalnych Gminy Łubniany już na stałe wpisały się koncerty Łubniańskiego Studia Instrumentalnego, które organizowane są w styczniu i czerwcu każdego roku przez Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej.

W sobotę 22 stycznia br. w Łubniańskim Ośrodku Działalności Kulturalnej miał miejsce kolejny koncert uczniów Studia pod kierunkiem Gabrieli Dworakowskiej, Jolanty Kansy-Budzicz, Jerzego Czecha oraz Artura Kansego-Budzicza.

Młodzi muzycy grali utwory kompozytorów epoki barokowej, klasycznej, romantycznej (m.in. utwory Jeana Philipe’a Rameau, J. S. Bacha, Ludwiga van Beethovena i Fryderyka Chopina), muzykę XX w. (m.in. George’a Gershwina) oraz utwory rozrywkowe i muzykę filmową.

Większość utworów wykonywano na pianinie, ale w Studio coraz większą popularnością cieszą się również inne instrumenty muzyczne takie jak akordeon, saksofon altowy, skrzypce i klarnet.

Koncert odbył się w bardzo miłej atmosferze przy licznym udziale publiczności, zaś wykonawcy, wsłuchując się w szum oklasków, mieli okazję poczuć się jak profesjonalni muzycy…

Artur Kansy-Budzicz

Zdjęcia autorstwa Harry’ego Lebicha można zobaczyć w galerii.