Spotkanie autorskie z Moniką Neumann – 24.02.2011r.

24 lutego 2011r. odbyły się dwa spotkania autorskie z Moniką Neumann
młodą utalentowaną pisarką. Pierwsze miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach o godz. 16.00, a drugie odbyło się w Bibliotece w Brynicy o godz. 18.00 gdzie spotkaniu dodatkowo upiększył występ zespołu akordeonowego z PSM I i II st. w Opolu.
Wśród grona zaproszonych gości była również Helena Buchner – znana pisarka z Jełowej, autorka książek: Hanyska, Dzieci Hanyski oraz Dziewczyny z Koziej Górki,  która  swoją obecnością zaszczyciła Gminną Bibliotekę Publiczną. Dziękujemy wszystkim którzy zechcieli przyjść na spotkanie autorskie. Biblioteka w Łubnianach wyposażyła swój księgozbiór o książkę Moniki Neumann z autografem i dedykacją młodej autorki. Można już wypożyczyć lekturę. Zapraszamy do Gminnej Biblioteki. Dziękujemy Monice za ciekawe spotkanie i możliwość zaistnienia choć na chwilę w życiu i wyobraźni kreatywnej pisarki.

“Monika Neumann urodziła się 9 lipca 1995 roku w Kluczborku. Razem z rodzicami, dziadkami i trójką młodszego rodzeństwa mieszka w małej wsi Kraskowie.

Interesuje się językami obcymi, historią, przyrodą i literaturą. Chodzi do gimnazjum w Bogacicy i można by ją określić mianem pilnej uczennicy.

Pisaniem zainteresowała się w wieku 9 lat. Książkę Ann Luiza Mond i Przepowiednia Sprawiedliwości zaczęła pisać, gdy miała 12 lat. Obecnie uwielbia pisać bajki, wiersze opowiadania. Można by powiedzieć, że ma pociąg do pióra.”

“Książka mówi o pewnej czarnowłosej dziewczynie imieniem Ann Luiza Mond. Jej życie ulega zmianie, gdy kupuje książkę.

Przy lekturze zasypia, a gdy się budzi, czarny, mówiący kot wręcza jej amulet. Od tego momentu już nic nie jest jak dawniej.

Luiza dowiaduje się, ze jest czarownicą i będzie uczyła się w szkole magii…

Czeka ja wilka przygoda, która z jednej strony może napawać strachem, a z drugiej być cudownym przeżyciem, którego nie da się zapomnieć…”

***