“PIKNIK NA FLORYDZIE” w Brzegu – 19 lipca 2011

We wtorek 19 lipca o godz. 6.00 zebrało się na placu przy ŁOK grono 45 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Łubniany, aby wspólnie z czterema opiekunkami pojechać do Brzegu na “Piknik na Florydzie”. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest organizowana niemal co rok w lipcu. Organizatorzy zapewniają bogaty program na terenie I Brzeskiej Brygady Saperów – jednostki wojskowej w Brzegu oraz na basenie i w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

 

„Piknik na Florydzie”- to jednodniowa impreza dla dzieci wiejskich organizowana przez trzy kolejne dni,  przy współpracy OODR w Łosiowie,   I Brzeskiej Brygady Saperów, II Batalionem Ratownictwa Inżynieryjnego, Żandarmerii Wojskowej, Klubu Garnizonowego, Zarządu Gminy Brzeg, Burmistrza Gminy Lewin Brzeski, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Policji i Straży Pożarnej w Brzegu. Impreza ma charakter edukacyjno – rekreacyjny, podczas której dzieci  bawiąc się, poznają zasady obchodzenia się z niewybuchami, ratownictwa medycznego, p-pożarowego, poznają historię regionu itp.

 

Muzeum Piastów Śląskich  udostępniła dziedziniec i zaplanowała ciekawy program edukacyjny. I Brzeska Brygada Saperów oraz II Brzeski Batalion Ratownictwa Inżynieryjnego udostępniła części poligonu, na którym odbywał się  jeden z modułów imprezy, zorganizował logistykę w trakcie Pikników w Brzegu, zapewnił pilotów autokarowych ułatwiając grupom sprawniejsze poruszanie się po wyznaczonej trasie tzw. ‘atrakcji’  zorganizował pokazy saperów, zawody sprawnościowe, zapewnił pomoc medyczną i przeprowadzenie części szkoleń edukacyjnych, przygotował wojskowy poczęstunek – grochówkę.

 

W części edukacyjnej imprezy  odbyły się pogadanki przygotowane przez  saperów, policję i strażaków  na temat bezpiecznego zachowania się  wobec niewybuchów, w sytuacjach zagrożenia pożarem oraz przeciwdziałania wypadkom na drodze. Zajęcia były wsparte pokazami patrolu saperskiego oraz wozów strażackich.

Skip to content