Pogadanka o przyrodzie z inż. Jarosławem Janickim – 7.04.2013r.

dsc08115druk07.03.13dsc08116druk07.03.13Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej i filii Biblioteki Publicznej w Brynicy 7 marca 2013 roku odbyło się  spotkanie edukacyjne z inżynierem Jarosławem Janickim. Pan Jarosław  od urodzenia związany jest  z Opolszczyzną. Dzieciństwo i młodość spędził w Niemodlinie. Jako absolwent Technikum Leśnego w Tułowicach w 1973 roku podjął pracę w Nadleśnictwie Kup gdzie pracuje do dziś.

Nie tylko jest leśniczym, myśliwy ale również autorem wielu książek min.  „Nadleśnictwo Kup, lasy, ludzie, zdarzenia, legendy…” . Ważnym dla Pana Janickiego hobby jest uprawianie sztuk plastycznych.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy V wraz z nauczycielką przyrody Bożeną Morawską – Jednoróg.

dsc08292druk07.03.13dsc08295druk07.03.13Pogadanka dostarczyła młodym ludziom wielu ciekawych wiadomości. Dzieci zobaczyły mundur jaki nosi, dowiedziały się, na czym polega jego praca.  Pan leśniczy opowiadał o zagrożeniach ze strony zwierząt dzikich i chorych. Uczniowie poznali zasady postępowania w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami. Zapoznały się z gatunkami drzew, krzewów i zwierząt leśnych najczęściej występujących na naszym terenie.

Pan Jarosław apelował również o utrzymanie czystości w lesie. Dzieci miały bardzo wiele pytań dotyczących lasu i samej pracy leśnika, na które gość cierpliwie odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi Janickiemu za przeprowadzoną pogadankę oraz bardzo sympatyczną atmosferę w czasie spotkania.