Zapraszamy na koncert w Pub Ostrówek w Opolu – 7 czerwca 2013r. o 18:00

z13916665Q,Silesian-Brass-Quartet-reklamuje-Festiwal-Filmowy-IMG 9669_2

Wystąpią: Zespół Pieśni Ludowej SILESIA oraz Silesian Brass Quartet

“Dobre, lepsze.. śląskie!

Stare, ludowe pieśni śląskie, ale i polki, marsze oraz walczyki. Przy takiej muzyce bawili się kiedyś Ślązacy i dlatego warto je  przypomnieć razem. W śpiewaniu i graniu pieśni równych nie ma sobie Silesia z Dąbrówki Łubniańskiej, która spisane przez XIX-wiecznych badaczy utwory przypomina przy użyciu klarnetu, akordeonu, skrzypiec i cudownych trzech głosów.

Silesian Brass Quartet to z kolei ekipa czterech maniaków instrumentów dętych z okolic Tarnowskich Gór, którzy nie boją się żadnego muzycznego wyzwania. Bawarska i czeska blassmusik razem ze swojską „Głęboką studzienką”? Dlaczego nie? Muzyka filmowa? Why not? Pochód w strojach superbohaterów i koncert w pędzącym kabriolecie? Nie ma problemu!

Dwa żywioły połączą swe siły po raz pierwszy, aby ze zdwojoną (a może zośmiokrotnioną) siłą aby pokazać, że śląska muzyka to nie tylko syntezatory, a tradycja nadal może bawić, zastanawiać, rozwijać i przede wszystkim zaskakiwać. Przy okazji koncertu, który odbędzie się w ramach „Akademii Wiedzy o Śląsku” organizowanej przez Muzeum Śląska Opolskiego na gości czekają, oprócz wspólnego muzykowania, opowieści o muzycznych zwyczajach na historycznym Górnym Śląsku oraz poczęstunek – a jakże! – prawdziwie śląskimi specjałami.

7 czerwca, Akademia Wiedzy o Śląsku, Opole, Pub Ostrówek,. 18.00, wstęp wolny, wystąpią: Silesia i Silesian Brass Quartet”

MJ

Skip to content