Wakacje w Bibliotece ! :)

foto 262W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach oraz w Bibliotece w Brynicy trwa konkurs ph.: “Łubniański Skarb”. Uczestnicy odpowiadają na pytania i z zaangażowaniem biorą udział w zajęciach wakacyjnych, podczas których prowadzone są gry i zabawy oraz głośne czytanie powieści. A w Kolorowej Jaskini dzieci odkrywają swoje talenty plastyczne i zdolności manualne, pobudzając swoją kreatywność.

foto 251foto 286foto 282foto 293foto 271

„Kultura na lato – wypoczynek, zabawa i nauka – Wakacje 2013”

organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczna i Łubniański Ośrodek Kultury

Zajęcia odbywały się w dniach 1.07.-19.07.2013 i prowadzone były przez pracowników Ośrodka Kultury I Gminnej Biblioteki p. Agnieszkę Stasz, Urszulę Polok oraz Ewę Trąbczyńską.

Zajęcia skierowane były dla dzieci szkolnych klas I – VI szkół podstawowych, prowadzone codziennie od 11:00 do 13:00.

Podczas zajęć realizowany był konkurs poszukiwania „Łubniańskiego Skarbu”, który polegał na tym, ze każdy uczestnik otrzymywał codziennie zestaw pytań dotyczących Gminy Łubniany. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywały punkty. Maksymalna ilość punktów, wskazała zwycięzcę konkursu, a główną nagrodą był tablet, ale też inne nagrody za pozostałe miejsca. Największą ilość punktów zdobyły: Paulina Baron z Kolanowic i Carmen Krause z Jełowej.

***

Atrakcja letniego wypoczynku  pt.: „Piknik na Florydzie”

Dnia 16 lipca 2013 o godzinie 6:00 grupa dzieci szkolnych wraz z opiekunami wyjechała do Brzegu na teren Jednostki Wojskowej. Była to już 13 edycja Akcji Letniego Wypoczynku pt.: „Piknik na Florydzie”.

Na miejscu wszystkie dzieci dostali gadżety z Jednostki Wojskowej oraz słodkości. Dla niektórych z nich była to jedna okazja, aby opuścić rodzinna miejscowość. Żołnierzy brzeskiego garnizonu przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji, a wśród nich zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich, płukanie złota oraz wizyta w miejscowym Aquaparku.  W wojskowych koszarach dzieci nie mieli czasu na nudę. W tym roku, uczestnicy „Pikniku na Florydzie” mogli między innymi postrzelać z łuku, a także spróbować swoich umiejętności na trenażerach do strzelania z karabinów. Przygotowano także szereg zadań, w trakcie których mogli posługiwać się wykrywaczami metali, sprzętem łączności czy wreszcie spróbować swoich umiejętności w rzucie granatem ćwiczebnym. Największym zainteresowaniem dzieci ucieszyła przejażdżka samobieżnym transporterem pływającym PTS-M. Na placu ćwiczeń wodnych o nazwie Floryda była możliwość popływania łodzią saperską pod opieką żołnierzy. Młodzi uczestnicy dowiedzieli się również co robić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, jak wezwać pomoc i sprawdzić przytomność. Pokazy pozwolą dzieciom prawidłowo udzielić pierwszej pomocy swoim bliskim, gdy najbardziej będą tego potrzebowali. Dowiedzieli się też, dlaczego czworonogi czasem atakują, jakie sztuczki potrafią wytresowane psiaki. Przygotowany został również wojskowy poczęstunek, herbata, kawa zbożowa oraz grochówka.

Na terenie jednostki Wojskowej w Brzegu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu przygotowanego przez Opolskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne Teraz Wieś. Przedmiotem konkursu było wykonanie prac plastycznych pt.: „ Żołnierz pomaga społeczeństwu”. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

Atrakcjami było tak samo zwiedzanie zamku Piastów Śląskich w Brzegu jak i zapoznanie się z historia miasta. Była tak że możliwość płukania złota w specjalnych pojemnikach.

***

Biblioteka w Luboszycach zorganizowała w okresie wakacji letnich “Konkurs wiedzy o Gminie Łubniany”. Konkurs był podzielony na trzy etapy pytań. W każdym z nich dzieci odpowiadały na pytania. I etap konkursu 5.08 – 18.08.2013r.; II etap konkursu 19.08 – 25.08.2013r.; III etap konkursu 26.08 – 30.08.2013r. Osoby biorące udział w konkursie w Bibliotece w Luboszycach: Majiczek Krzysztof, Golenia Kamil, Dudek Kamil, Dusza Beata, Wierzgala Denis, Hanusik Piotruś, Hanusik Damian. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 28.08.2013r.
Osoby, które wykazały się największą wiedzą w “Konkursie wiedzy o Gminie Łubniany” to: Majiczek Krzysztof, Piotr i Damian Hanusik.

***

Biblioteka w Jełowej zorganizowała w okresie wakacji letnich “Konkurs wiedzy o Gminie Łubniany”. Konkurs był podzielony na trzy części. Dzieci biorące udział w konkursie odpowiadały na pytania. I część konkursu 5.08 – 18.08.2013r.; II etap konkursu 19.08 – 25.08.2013r.; III etap konkursu 26.08 – 30.08.2013r. Osoby biorące udział w konkursie w Bibliotece w Jełowej: Krzywak Jakub, Segieth Tomasz, Czyrny Emilia, Czyrny Nikodem, Matuszok Dawid. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Bibliotece w Jełowej w dniu 29.08.2013r. Osobą, która odpowiedziała najlepiej jest Emilia Czyrny z Jełowej.

Skip to content