Dożynki Gminne w Łubnianach 7-8.09.2013r

P1150672 (Kopiowanie)P1150677 (Kopiowanie)W pierwszy wrześniowy weekend odbyły się Dożynki Gminne organizowane pod patronatem Wójta Gminy Łubniany – Krystiana Baldy. W sobotę podczas uroczystego wieczoru śląsko – frankońskiego mieszkańcy mogli się bawić przy muzyce zespołu Music Box oraz orkiestry Trachtenkappelle Muedesheim – Reuchelheim z miasta partnerskiego Arnstein.  Wieczór zorganizowano z okazji Jubileuszu XX rocznicy partnerstwa pomiędzy gminami Łubniany i Arnstein. Zanim jednak zaczęła się część zabawowa w namiocie, władze partnerskich gmin wspólnie zasadziły drzewo przy budynku GBP, mające symbolizować więź partnerstwa, siłę moc, wytrwałość – miłorząb.

W niedzielę odbyły się główne uroczystości dożynkowe, czyli msza św. z udziałem chóru “Cantilene” pod kierunkiem Joanny Dudy – Kot oraz parafialnej orkiestry dętej. Po mszy wszyscy sołtysi wraz z delegacjami oraz przygotowanymi koronami, zgodnie z wieloletnią tradycją, uczestniczyli w korowodzie dożynkowym na czele z władzami gmin partnerskich, orkiestrami, mażoretkami i innymi przygotowanymi przez mieszkańców atrakcjami.

Nabożeństwo dziękczynne odbyło się  przy budynku OSP w Łubnianach, pogoda dopisała, jak zwykle przy dożynkach gminnych. Po uroczystościach dziękczynnych nawiązujących do bogatej tradycji związanej z zebranymi plonami odbyła się cześć artystyczno – zabawowa, czyli festyn pod namiotem na placu – parkingu między budynkami ŁOK i GBP. Na festynie można było zobaczyć występy dziecięcej grupy baletowej ProDance oraz mażoretek Seniorita z Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim oraz posłuchać orkiestry dętej OSP z miejscowości Węgry. Była możliwość obejrzenia w namiocie wystawy fotografii, pt.: „dożynki w obiektywie na przestrzeni lat”. Zdjęcia wykonał oraz wystawę przygotował Harry Lebich. Folklor przyjechał do nas prosto z Moraw z Republiki Czeskiej, skąd był zespół Baca grający muzykę cymbałową. Atrakcją był – kończący część artystyczną – duet, dosyć znany jeżeli chodzi o muzykę rozrywkową śląskiej i niemieckiej estrady, czyli duet Aneta & Norbert z Prószkowa. Na zakończenie przy wspólnej zabawie na parkiecie przygrywał zespół Heaven.

Tegoroczny Zniwniołk organizowali: Gmina Łubniany, Łubniański Ośrodek Kultury, sołtysi i rady sołeckie miejscowości Łubniany i Dąbrówka Łubniańska.

Dziękujemy wszystkimza przybycie oraz uświetnienie dwudniowej imprezy, uczestnikom, wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu pomogli bądź przyczynili się do zorganizowania dożynek, wszystkim służbom sprzątającym oraz sponsorom:

Bank Spółdzielczy Łubniany, Zakład Stolarski FILA w Dąbrówce Łubniańskiej, Zakład Przetwórstwa Mięsnego PAMAS Łubniany, Restauracja LEŚNA w Łubnianach, Zakład Remontowo-Usługowy REMAL w Dąbrówce Łubniańskiej, Tartak SOCHOR w Brynicy, Zakład Mechaniki Pojazdowej i Centrum Pomocy Drogowej AUTO CZOK w Kępie, Zakład Usług Sprzętowo Transportowych RUDATOM KĘPA, Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej ECOKOM LUBOSZYCE, SZRON BIS , Piekarnia Wodnicki w Kępie, Hotel Restauracja BERPOL w Brynicy

Impreza jest dofinansowana z budżetu gminy Łubniany.

Więcej zdjęć z imprezy w zakładce galeria.

Skip to content