Podsumowanie akcji letniej i podziękowania

W dniu 19.09.2013r. odbyło się w Łosiowie podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem “Zdrowie mamy, bo owoce i warzywa zajadamy- Talerz zdrowia” dla uczestników akcji letniego wypoczynku pt. “Podaruj mi lato”. Pracę konkursową wykonało ośmioro dzieci z gminy Łubniany, za którą otrzymały nagrody rzeczowe.

W dniach 1-16 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach, wraz z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury zorganizowała letni wypoczynek dla dzieci z gminy Łubniany. Jedną z ofert był konkurs pod nazwą “Łubniański skarb”, na temat historii gminy, główną nagrodą były tablety ufundowane przez Gminę Łubniany oraz inne nagrody rzeczowe.

Letni wypoczynek dofinansowany był także przez Opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne “Teraz Wieś” w Łosiowie w wysokości 1000zł. Dzięki tej pomocy, dzieci z naszej gminy wyjechały na jednodniową wycieczkę do Brzegu tzw. “Piknik na Florydzie”, 36 osób. Było dużo atrakcji, strzelanie z łuku, rzut granatem, przejażdżka transportem pływającym PTS-M. Były również sposoby udzielania pierwszej pomocy. Dzieci wróciły zadowolone.

Serdecznie dziękujemy animatora Stowarzyszenia “Teraz Wieś” działającego przy Ośrodku Doradztwa Rolniczego, szczególnie Pani Krystynie Czech za współpracę i pomoc w organizacji letniego wypoczynku dzieci z naszej gminy.

Urszula Polok

foto 302foto 262foto 328foto 346

Skip to content