Koncert oraz prezentacja publikacji “Obrazy i słowa o gminie Łubniany” w ŁOKu – 29.09.2013r.

P1160104P1160105P1160141IMAG0584W niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Łubniany mogli posłuchać muzycznych wykonań dwóch duetów:

 

Urszuli Lissy i Jerzego Czecha oraz Dominiki i Janusza Żyłka oraz informacji o realizowanym przedsięwzięciu, czyli publikacji “Obrazy i słowa o gminie Łubniany – próba monografii historyczno-kulturowej”.

Pierwsi wykonawcy oddani swej muzyce, śpiewali piosenki o miłości, bo co jest nieodzownym elementem codziennego życia. Jerzy Czech mieszka w Łubnianach, jest autorem utworów, które śpiewał razem z Urszulą. Prowadzi zajęcia muzyczne w ŁOK. Urszula Lissy jest mieszkanką miejscowości Górki, śpiewa w chórze parafialnym w Chrząszczycach. U Urszuli muzykalność leży w rodzinie, bo córka Aneta śpiewa w duecie z Norbertem, można ich było posłuchać na Dożynkach Gminnych w Łubnianach. Niestety sporo osób nie wiedziało o naszym lokalnym duecie, ale za niedługo będzie można posłuchać całego repertuaru artystów, gdyż wydana zostanie płyta z nagraniami muzyków, wtedy będzie zorganizowane spotkanie poświęcone promocji płyty.  Znani od lat ze sceny muzycznej Janusz Żyłka i jego córka Dominika wystąpili ze swoimi utworami i słowem rozweselającym uczestników. Janusz Żyłka śpiewa również w zespole Prospekt od 1989 roku. Podobnie jak Jerzy Czech zawsze ma przyjacielski uśmiech dla każdego. Uczestnicy otrzymali również poczęstunek jak przystoi na porę kawową, w formie kołacza i kawy oraz ciasteczek. Wieczór zorganizowany przez Łubniański Ośrodek Kultury można zaliczyć do bardzo udanych.

IMAG0677IMAG0839_BURST002_COVERIMAG0840_BURST001IMAG0541IMAG0580IMAG0584

Skip to content