Wyjątkowe XX Święto Gminy Łubniany w Dąbrówce Łubniańskiej – 1.05, 3-4.05.2014

p1210465p1210823Z początkiem długiego weekendu rozpoczęły się obchody Święta Gminy Łubniany  objęte patronatem wójta gminy Łubniany – Krystiana Baldego,  organizowane przez Łubniański Ośrodek Kultury . Tym razem odbyło się niemal wszystko w Dąbrówce Łubniańskiej. Począwszy od Otwartego Turnieju Strzeleckiego o Puchar Wójta Gminy Łubniany na Strzelnicy w Dąbrówce Łubniańskiej a skończywszy na Koncercie i zabawie w Pubie u Bolka w Dąbrówce Łubniańskiej.

Co się wydarzyło:

1 maja poza turniejem można było zobaczyć również pokaz broni palnej typu kałasznikow itp.

W sobotę – 3 maja – było nabożeństwo, które poprowadził Ks. Helmut piechota  z parafii w Jełowej oraz Koncert Wdzięczności za Kanonizację Ojca Św. Jana Pawła II w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury (wyjątkowo ze względu na pogodę, tym razem nie w Studzionce). Podczas koncertu wystąpili uczniowie Dariusza Kownackiego z PSM st. I i II im. Fryderyka Chopina w Opolu (Lukas Gogol, Milena Sosna, Grzegorz Kuryła, Piotr Słodkowki) oraz schola młodzieżowa z Jełowej pod kierunkiem Weroniki Biegelmeier i Eucharystyczny Ruch Młodych z Jełowej pod kierunkiem Justyny Kornek. Na koncercie zaśpiewały również uczestniczki Studia Wokalnego działającego przy Łubniańskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Anny Malek: Milena Krzyścin, Monika Lebich i Marta Giza. Uczennica Joanny Wocławek – Hornik, Izabela Skrok zagrała na saksofonie drugą część Suity Romantycznej – Roberta  Planela przy akompaniamencie pani Joanny. Na zakończenie wystąpiła Gabriela Dworakowska z pieśniami: Ave Maria, Kapliczka oraz Dzielmy się wiarą jak chlebem. Koncert poprowadziły dziennikarki z Radia DOXA (wcześniej Radio Plus). Uczestnicy zostali poczęstowani kołaczem oraz kawą i herbatą przez Stowarzyszenie „Nasza Wspólnota” z Jełowej. Zabawa taneczna z zespołem Fiesta odbyła się w Pubie u Bolka gdzie było otwarcie nowej sali. Gospodarze oraz sołtyska witali wszystkich przybywających na zabawę.

W niedzielne popołudnie -4 maja – program artystyczny odbył się w Pubie u Bolka. Koncert laureatów oraz rozdanie dyplomów i nagród rozpoczął ostatni dzień obchodów. W międzyczasie Anna Krysztof – prowadząca w środy zajęcia ZUMBY w ŁOKu, wraz z uczestniczkami zaprezentowała krótki pokaz ZUMBY. Następnie zebrani słuchacze wybrali się na “tropach smoka wawelskiego” w historyczne miejsca, gdzie podjęta była próba  rozwiązania historycznej zagadki z Markiem Sikorskim, który dogłębnie przedstawił tajemnice swojej książki o smoku wawelskim. Później wszyscy z zaciekawieniem i podziwem słuchali Recitalu Mileny Krzyścin z Brynicy uczennicy studia wokalnego Anny Malek działającego przy ŁOK. W pamięci pozostaną również kolejni wykonawcy: zespół Duo Fenix – Dwa Fyniki, którzy śpiewem i dowcipnym słowem zakończyli część artystyczną w niedzielę. Na zakończenie mieszkańcy mogli pobawić się na zabawie tanecznej z zespołem.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji oraz za każde zaangażowanie należą się: właścicielom sali – Pubu u Bolka – Bożenie i Bolesławowi Oliwa, sołtysce – Marii Waleska, sołectwu,  Stowarzyszeniu “Nasza Wspólnota”, Księdzu z Jełowej oraz z Łubnian, Stowarzyszeniu Dąbrówka Łubniańska, Gminie Łubniany, Zarządowi Gminnemu L.O.K. Łubniany oraz Stowarzyszeniu ANIMATOR i przede wszystkim uczestnikom, którzy z nami świętowali, biorąc udział w z organizowanych wydarzeniach, wszystkim pomocnikom przy organizacji przedsięwzięcia.

Skip to content