Konkurs “Mówię śpiewająco”

IMG_7834W ostatnią niedzielę lutego w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury odbył się V gminny konkurs recytatorski „Mówię śpiewająco”. W konkursie, który ma na celu m.in.: kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich, jak równieżrozwijanie aktorskich uzdolnień dzieci i młodzieży,i zachęcanie do występów na scenie, a przez to nabywanie umiejętności i swobody w komunikacji publicznej, wzięło udział blisko 50 uczestników.

Repertuar konkursu był dowolny. Każdy uczestnik zaprezentował jeden utwór, który podlegał ocenie jury w składzie: Anna Święcicka – dziennikarka TVP OPOLE, autorka programów: Strefa Kultury, Drogowskaz Kulturalny, Anna Malek – wokalista zespołu „SOUL CITY”, aktorka w teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Katarzyna Pech – animator – bibliotekarz Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy zostali podzieli na dwie kategorie wiekowe klasy I-III oraz klasy IV – VI. W tym roku po raz pierwszy została przyznana nagroda GRAND PRIX konkursu „Mówię śpiewająco” jest to wyróżnienie dla laureata, którego występ został najwyżej oceniony przez komisję.

Poniżej wyniki konkursu.

NAGRODA GRAND PRIX – Hanna Geisler – PSP LUBOSZYCE

I Kategoria – klasy I- III

I miejsce – Zofia Geisler ( PSP Luboszyce)

Jan Wierzgoń ( PSP Luboszyce)

II miejsce – Melania Świtała ( PSP Jełowa)

III miejsce – Rafaela Brixy ( PSP Luboszyce)

II Kategoria – klasy IV-VI

I miejsce – Justyna Narowska ( PSP Brynica)

II miejsce – Aleksandra Patelska ( PSP Luboszyce)

III miejsce – Rafał Staś ( PSP Jełowa)

IMG_7822 IMG_7825 IMG_7811 IMG_7809 IMG_7781 IMG_7736 IMG_7727 IMG_7711