DARA – podsumowanie

1465571341333W dniach 8 -10 maja Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Łubnianach i jej filiami obchodził Dni Amatorskiego Ruchu Artystycznego DARA 2016.
Inauguracją DARY była wystawa prac Racheli Fiech (uczennicy 3 klasy 4-letniego Liceum Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu  o specjalizacji reklamy wizualnej, z dodatkowymi przedmiotami artystycznymi : rysunek i malarstwo, historia sztuki, fotografia i film, rzeźba. Mimo młodego wieku może pochwalić się już wieloma osiągnięciami, między innymi: 2 miejsce w kwalifikacjach do Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego w Zakopanem; liczne wygrane w klubie 4H Pani Jolanty Begińskiej; miejsca na tegorocznych wystawach takich konkursów jak: “Pamiętajcie o Ogrodach”, “Pejzaże Miast-Mosty”; I miejsce w Międzynarodowym konkursie “Mieszkam w Beskidach”; wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie “Labirynt Wyobraźni-Kosmos”). Imprezę uświetnił swoim występem zespół „Kotyś Device”, który wystąpił w składzie: : Kazimierz Knapik – gitara basowa, Daria Kotyś i Józef Kotyś – śpiew, Mariusz Lewicz – gitara klasyczna, Mirosław Makowski – wiolonczela oraz Dariusz Wołczyk – altówka. Zespół zaprezentował własny repertuar, złożony z kompozycji do tekstów Eichendorffa, Czechowicza, Hauptstocka, Kotysia, Ireny Rup i Marietty Grytner. W drugim dniu DARY odbyło się spotkanie w filii bibliotecznej w Jełowej poświęcone historii powstania jełowskiej biblioteki.

Ostatni dzień to spotkanie z Mirosławem „Ikcelamem” Małecki – „wyczynowym artystą” z Jełowej. Który zaprezentował uczestnikom spotkania swoją twórczość fotograficzną dotyczącą różnych aspektów życia gminy Łubniany a w szczególności mieszkańców Brynicy.

Dni Amatorskiego Ruchu Artystycznego to święto dedykowane twórcom – mieszkańcom Gminy Łubniany, którzy zajmują się szerokorozumianą działalność artystyczną. Do nich należą osoby zajmujące się sztukami plastycznymi, muzyką(w tym śpiewem i graniem na różnych instrumentach), teatrem, tańcem, pisaniem, twórczością ludową, i innymi.

14655986774571465598677958