Spotkanie autorskie z Joanną Olech

14 marca 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z pisarką Joanną Olech. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas IV-VI ze szkół podstawowych w Brynicy, Łubnianach i Jełowej.

Joanna Olech – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Autorka rewelacyjnej “Dynastii Miziołków”. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w “Tygodniku Powszechnym”, “Rzeczpospolitej”, “Nowych Książkach” i wielu innych. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.
W czasie spotkania Autorka opowiedziała dzieciom, jak została pisarką, czyli jak powstała jej pierwsza książka “Dynastia Miziołków”. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pisarki, a także fragmentu książki “Dynastia Miziołków”. Atrakcją spotkania były zabawy, zagadki i konkursy z wiedzy o twórczości Joanny Olech. Dzieci mogły też sprawdzić swoją kreatywność, na poczekaniu wymyślając historie o smoku w różnych nastrojach. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni. Na koniec spotkania można było uzyskać autograf  z „miziołkową” pieczątką.