Wizyta w Arstein

W dniach 20-23 lipca liczna delegacja z Gminy Łubniany przebywała w odwiedzinach z okazji obchodów jubileuszu 25 – lecia partnerstwa w gminie Arnstein.

Tym razem był to wyjazd liczniejszą grupą, poza osobami dorosłymi reprezentującymi naszą gminę, do Arnstein pojechała również młodzież. Grupa piłkarzy z Soccer College Łubniany oraz mażoretki z grupy Efekt działające przy ŁOK. W piątek wszyscy zostali miło przywitani przez przedstawicieli naszej zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy, natomiast w sobotę od samego rano uczestniczyli w wielu ciekawych atrakcjach. Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności przy pokonywaniu trasy w parku linowym, natomiast reszta delegacji została oprowadzona spacerem po okolicznym terenie. W trakcie pobytu było również zwiedzanie pobliskiej miejscowości Würzburg.

Podczas wizyty obecni burmistrzowie Anna Stolz i Krystian Baldy potwierdzili partnerstwo podpisując zaktualizowany dokument.

Natomiast piłkarze z naszej gminy rozegrali towarzyski mecz z piłkarzami Gminy Arnstein w miejscowości Gänheim, wynik zakończył się remisem 1-1. Podczas meczu oprawę taneczną zapewniły mażoretki z grupy Efekt, które rozgrzewały publiczność zgromadzoną na trybunach.

W ciągu 25 lat partnerstwa rozwinęła się serdeczna przyjaźń między obiema społecznościami, która jest nieustannie kultywowana. Podczas wszystkich wizyt Arnstein, nasze delegacje doświadczyły wyjątkowego ciepła i gościnności.

We wrześniu tego roku delegacja Arnstein przyjedzie do Łubnian na Święto Dziękczynienia.