Połowa wakacji za nami.

Połowa okresu wakacyjnego za nami. W miesiącu lipcu dzieci brały udział w wielu atrakcjach organizowanych podczas zajęć w 3 filiach bibliotecznych naszej gminy oraz w wycieczce na “Florydę”. Poniżej krótka relacja z poszczególnych wydarzeń.

11 lipca dzieci z całej gminy miały możliwość uczestniczenia w „Pikniku na Florydzie” organizowanego przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz I Brzeski Pułk Saperów. Uczestnicy mimo kiepsko zapowiadającej się pogody byli w pozytywnych nastrojach. Dzieci miały okazję zobaczyć pojazdy wojskowe od zewnątrz jak również od wewnątrz, główną atrakcja była przejażdżka amfibią. Poza tym każdy mógł z bliska pooglądać broń, i spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Pod względem sprawnościowym, również można było się sprawdzić w trakcie pokonywania przeszkód. Około godz. 12:00 była przerwa obiadowa, gdzie na każdego czekała pyszna wojskowa grochówka. Na koniec czekała ochłoda w Aguaparku w Brzegu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 9- 27 lipca od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 odbywały się zajęcia wakacyjne w bibliotece w Luboszycach. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dzieci brały udział w wielu grach, zabawach, pracach plastycznych. Stworzyły swoje własne: karty do gry w „Piotrusia”, makiety oraz postacie z bajek, figurki z zimnej porcelany, obrazy na szkle, instrumenty muzyczne, opowiadania itp. Uczestnicy zajęć wzięli również udział w grze terenowej „podchody” oraz warsztatach cyrkowych prowadzonych przez półfinalistę progamu „Mam Talent” Krzysztofa Riewolda, podczas których każdy mógł sprobować żonglerki, jazdy na bicyklu itp.

Cieszymy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Wakacyjne spotkania 2018 w bibliotece, Filii – Brynica rownież dobiegły końca. Naszych najmłodszych czytelników zaprosiliśmy na dwa tygodnie dobrej zabawy, miło spędzonego czasu oraz mnóstwa atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. W spotkaniach tych uczestniczyła grupa dzieci od 4 do 11 lat. Wszystkie spotkania były związane z zajęciami plastycznymi. Wakacje te były wypełnione różnymi formami zabawy. Biblioteka na czas wakacji stała się kolorową bajkową krainą.

 

 

 

 

 

Od 9-go do 20-go lipca odbyły się w ramach wakacji spotkania dla dzieci w wieku szkolnym w filii bibliotecznej w Jełowej. W programie była sztuka origami, gry planszowe, rebusy, kalambury, kolorowanki oraz wakacyjna akcja: „moje hobby – co lubię robić”, czyli wszystko na temat ulubionych czynności i pasji uczestników spotkań. Filia biblioteczna zaangażowana była również w zabawę przygotowaną przez organizatorów półkolonii , odbywających się w Szkole Publicznej w Jełowej. W dniu, w którym odbyła się akcja, uczestnicy półkolonii odwiedzili punkt biblioteczny, gdzie po rozwiązaniu zadania, otrzymali dalsze instrukcje i podpowiedzi prowadzące do rozwikłania zagadki.