Śląskie Śpiewanie 2019 – podsumowanie

Maria Nalewaja z bratem Maksymilianem – akordeonistą akompaniatorem Marii. Zdjęcie wykonano przy pomniku Stanisława Hadyny, założyciela ZPiT Śląsk.

9. czerwca, w Koszęcinie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK, zakończyła się tegoroczna edycja XXVI Przeglądu Pieśni Śląskie Śpiewanie im. Prof. Adolfa Dygacza. Z satysfakcją informujemy, że w finale Przeglądu nie zabrakło także wykonawców z gminy Łubniany. 1- wsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Maria Nalewaja reprezentująca Łubniański Ośrodek Kultury oraz Magdalena Labisz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Bosko w Luboszycach. Wielkim sukcesem zakończył się także udział w Przeglądzie najmłodszych uczestników – zespołu „Mateusz i Dziołchy” z Publicznego Przedszkola w Dąbrówce Łubniańskiej. Nad pracą przedszkolaków czuwała Pani Bożena Oliwa oraz zaangażowani rodzice z rodzinami. Opiekę muzyczną zapewniła naszym wykonawcom niezawodna, jak zawsze w tej roli,  Pani Gabriela Dworakowska. Serdecznie gratuluję i składam wielkie podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia.

Łubniański Ośrodek Kultury jest współorganizatorem Przeglądu . Impreza  ma wieloletnią tradycję i należy do jednych z ważniejszych wydarzeń promujących i upowszechniających śląskie pieśni ludowe w regionie. Już dziś zapraszamy do kolejnej odsłony. Do zobaczenia  za rok!

Krystian Czech – dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury