Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach

ul. Opolska 49, 46-024 Łubniany, tel. kontaktowy 77/ 421 58 11

lodzk.gbp@lubniany.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 8:00 – 20:00

 

 

 

 

 

Bibliotekarki czytają bajki


 

Dzień Pluszowego Misia


25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.
Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci.
Miś zna twoje najskrytsze tajemnice, nigdy cię nie zawiódł, do tego jest zawsze przy Tobie. Pluszowy miś jest symbolem szczęśliwego dzieciństwa.

…i właśnie dzisiaj pluszowe Misie zawładnęły naszymi bibliotekami.

Z tej okazji, bibliotekarki przygotowały dla was bajki:


 
 
 

Do łubniańskich przedszkolaków dotarła dzisiaj tajemnicza paczka z okazji dnia Myszki Miki.
Pewnie się zastanawiacie co w niej było?

 

18 Listopada obchodzimy dzień Myszki Miki 
W 1928 r. narodziła się Myszka Mickey wymyślił ją znany nam wszystkim Walt Disney  Pewnego dnia w domu w Kansas City na biurko Disneya wskoczyła mała mysz. Animator polubił ją i doszedł do wniosku, że mogłaby zostać bohaterem jego kreskówek. Pozwolił jej żyć w klatce, obserwując ją i przenosząc wiele jej zachowań na papier. Dla rysunkowej myszki wybrał imię Mortimer, jednak za namową żony Lilly, której imię to wydawało się zbyt poważne, postanowił nazwać ją Miki. Myszka Miki w tym roku obchodzi swoje 92 urodziny.
Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach wraz z filią w Brynicy postanowiły uczcić ten dzień i przekazały naszym kochanym przedszkolakom tajemnicze paczki.

 

 

 


“Szadź” dostępna w naszej bibliotece
Las. Młoda dziewczyna. Wygląda, jakby spała. Ale nie śpi. Wie, że zaraz umrze. I czuje, co robi z nią jej morderca, tyle że nie jest w stanie nawet mrugnąć.
Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować – zbyt wiele wymaga, słynie z ostrego języka i jest bardziej inteligentna od kolegów. Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata – człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje: wybiera dziewczyny, osacza je i powoli zabija, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu.
Będzie jednak musiał zmierzyć się równym mu przeciwnikiem, kimś, kto potrafi rozgryźć tok jego rozumowania i podążyć za makabrycznymi wskazówkami.
Czy Polkowskiej uda się ocalić kolejną dziewczynę, mimo seksizmu i niekompetencji jej szefów? Czy tajemnica z przeszłości, która dopada ją w chwili, gdy jej życie zaczyna się układać, pokrzyżuje śledztwo? Czy zdoła uratować życie kogoś, kto jest jej najbliższy?
Szadź teraz także jako serial z Aleksandrą Popławską i Maciejem Stuhrem w rolach głównych. To siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym, którego akcja dzieje się w Opolu

Nowości wydawnicze

Drodzy Czytelnicy
W naszej bibliotece na półkach czekają na Was nowości wydawnicze. Z pewnością wśród nowości, każdy znajdzie dla siebie „coś” wyjątkowego .
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź mailowego.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

“Molly”
„Molly”, najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, zwanej przez czytelników Dilerką Emocji.
Zapnijcie pasy. Agnieszka Lingas-Łoniewska zafunduje wam emocjonalną przejażdżkę, jakiej jeszcze nie znacie!
Powiedzieć, że Molly – Melania Tarczyńska – przeszła w życiu piekło, to nie powiedzieć nic. Osierocona przez matkę, została zupełnie sama, gdy jej ojciec wylądował w więzieniu za finansowe defraudacje. Latami tułała się po domach dziecka i rodzinach zastępczych.
Teraz, gdy jest dorosła, chce się już tylko bawić. Niszczyć ludzi i świat. Imprezy, adrenalina, pedał gazu pod nogą, szalona jazda prosto w noc.
Przy swoim boku ma Robsona – najlepszego kumpla jeszcze z bidula, najbliższą osobę na ziemi. Kiedyś była w nim zakochana, ale choć ją wtedy zdradził – jej rana w sercu się zabliźniła, a ich przyjaźń przetrwała.
Jest pewna, że niczego więcej jej w życiu nie trzeba. Do czasu, gdy w klubie spotyka Wiktora Tuli, którego pamięta z dzieciństwa.
Syn dawnego wspólnika jej ojca dziś jest spadkobiercą rodzinnej fortuny, statecznym panem prezesem. Spokojnym i opanowanym… dopóki ona nie pojawia się w jego życiu.
Molly wnosi w jego poukładane życie nieznane emocje i szaleństwo. Wiktor daje jej poczucie bezpieczeństwa, którego nigdy nie zaznała. Jednak po wszystkim, co przeszła, tak bardzo boi się mu zaufać.
Pochodzą z dwóch różnych światów. Drobna złodziejka i szanowany biznesmen. Trudno o bardziej elektryzujące połączenie. Nic dziwnego, że wszyscy próbują stanąć im na drodze.
Wiktor jest pewien – w walce o swoją Molly stawi czoła choćby i całemu światu. Tylko czy ona mu zaufa? Tym bardziej że pomiędzy nimi są jeszcze niewyjaśnione tajemnice z przeszłości…
Zapraszamy do naszej Biblioteki!

Bibliotekarki czytają bajki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek nasze bibliotekarki zainicjowały akcję czytania bajek, którą mogliście śledzić na naszym Facebooku. Poniżej prezentujemy wszystkie 4 bajki:


 

V tom “Ze Śląskiem na ty”
(kliknij, by przejść do eBooka)

Zapraszamy serdecznie po MAJOWE NOWOŚCI książkowe dla Dzieci i Dorosłych , które pojawiły się na półkach w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz jej Filiach. Przyjdźcie, książki czekają na Was !!!!

Ciekawa propozycja  dla uczniów, czytelników, miłośników literatury :

Link do strony z lekturami   www.wolnelektury.pl

z możliwością do posłuchania lub przeczytania książek.

https://wolnelektury.pl/katalog/

Dostępne kolekcje, m.in.:

CYTATY:

https://lubimyczytac.pl/cytaty

http://biblioteka.wodip.opole.pl/cytaty.htm


Pierwszy szafing za nami  zainteresowanym dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że z każdym kolejnym będzie nas coraz więcej.

 

 

 

 

 

8 października również GBP w Łubnianach brała udział w kolejnych warsztatach dla dzieci w ramach projektu “Naturalnie kultura”, tym razem na łonie natury został przedstawiony teatr kamishibai i “bajka o gąsiennicy, która zamieniła się w motyla”.

 

 

 

 

 

 

We wtorek 8 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach odbyło się pasowanie przedszkolaków na czytelników. Zanim jednak to nastąpiło to za pomocą różnych zadań czytelniczych sprawdziliśmy wiedzę starszakòw z PP w Łubnianach dotyczącą książek, bajek i postaci bajkowych, z którymi świetnie sobie wszyscy poradzili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 października w całym kraju odbywała się akcja “Noc bibliotek”, w którą włączyła się również Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach. Wydarzeniu tym razem towarzyszyło hasło “Znajdźmy wspólny język”. Uczestnikami nocy w naszej bibliotece były dzieci w wieku 7-13 lat. W nawiązaniu do tematu brali udział w wielu zabawach i zadaniach, podczas których wszyscy się świetnie bawili. Oczywiście było również wspólne oglądanie filmu na podstawie komiksu ” Ptyś i Bill”.
Po wielu atrakcjach wszyscy mieli kolorowe sny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.10.2019 W ramach partnerstwa w projekcie “Naturalnie Kultura” pani Kasia z GBP w Łubnianach przeprowadziła wczoraj zajęcia biblioteczne dla przedszkolaków z Bajkowego Lasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia wakacyjne w Bibliotece w Łubnianach niestety juz za nami… Ale dziś jeszcze trochę wspomnień z tych dwóch tygodni pełnych zabawy, śmiechu i nowych doświadczeń
Dziękujemy za liczną obecność każdego dnia
W trakcie tych dwóch tygodni uczestnicy mieli okazję m.in : sprawdzić swoje umiejętności taneczne podczas zajęć z Pania Ekaterina, zwiedzić cały świat w ciągu jednego dnia , stworzyć magiczne pudełka na wakacyjne skarby, pierwszy raz grać w gumę, zagrać w podchody (które sprawiły wiele radości) , rywalizować podczas zespołowej gry terenowej.
Zajęcia zakończył dzień “niespodzianka”, czyli pyszna pizza dla każdego(oczywiście zrobiona przez dzieci)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponad 50 km za nami  ale było warto  Odjazdowy Bibliotekarz – zamek Bożejow – poznajemy lokalne historie i miejsca  takie piękne miejsca w naszej okolicy  Dziekujemy GBP Murów za wspólną akcję  oraz Panu Wójtowi za witaminki na regenerację sił

 

 

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach odbyło się spotkanie autorskie z jedną najpoczytniejszych polskich pisarek Panią Krystyną Mirek. Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o pracy w zawodzie pisarza, jak również przekonywała uczestników spotkania, że warto dążyć do spełniania swoich marzeń.

 

 

 

 

 

 

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy ogólnopolski Tydzień bibliotek. Tym razem pod hasłem #biblioteka.

Nasze bibliotekarki przygotowały kilka spotkań, wydarzeń dla czytelnikow.
Pani Kasia z GBP w Łubnianach poprowadziła spotkania dla przedszkolaków Luboszyc, Łubnian i Dąbrówki Łubniańskiej dzieci zapoznały się z Teatrem Kamishibai. Natomiast w poniedziałek odbyło sie bardzo ciekawe spotkanie autorskie Harrym Lebichem. Przez caly tydzień trwał również konkurs czytelniczy na naszym fb  wszystkim zwycięzcą oczywiście gratulujemy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie Konkursu Literackiego „Zielenią zaprószone” – 9 maja 2018

9 maja odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „Zielenią zaprószone” w którym brało udział 26 uczniów ze szkół gminy Łubniany. Jury w składzie: Urszula Polok, Janina Gędźba, Katarzyna Krzyścin oceniło wiersze i przyznało miejsca.

Prace były ocenianie w trzech kategoriach:

Kategoria I – uczniowie klas podstawowych I – III
Kategoria II – uczniowie klas podstawowych IV – VII
Kategoria III – młodzież i dosośli
Poziom wierszy z roku na rok jest coraz wyższy. Komisji trudno było ocenić wiersze aby wybrać najlepsze.

Po dokładnym odczytaniu wszystkich prac, Jury postanowiło przyznać nagrody za I, II, III miejsca.

Oto lista laureatów:

I Kategoria:

Alicja Dorosz – PSP Jełowa

II Kategoria:

Justyna Narowska – PSP Brynica
Magdalena Konik – PSP Jełowa
Laura Cebula – PSP Jełowa

3.Jagoda Żelasko – PSP Brynica

3.Anna Baron – PSP Brynica

III Kategoria:
Kamil Błaszczyk

Wszystkim uczestnikom i laureatom dziękujemy i gratulujemy!

 

10 maja 2018 roku w Rogowie Opolskim odbyło się podsumowanie II edycji konkursu organizowanego przez WBP w Opolu

Konkurs „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim” organizowany w zamku w Rogowie Opolskim przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. J. Smołki w Opolu rozstrzygnięty. Nasze trzy filie otrzymały nagrody i dyplomy za udział w II edycji konkursu.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Po raz pierwszy ten dzień obchodzono w 1995 roku. Tego dnia GBP w Łubnianach wraz z filia biblioteczna w Brynicy postanowiła wyjść do czytelników.  Zapraszaliśmy tego dnia do lektury. Organizowana była wymiana książek  – przynieś swoją książkę i wymień na inną. Oprócz tego na każdego mieszkańca czekał słodki poczęstunek.

Skip to content