Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach

ul. Opolska 49, 46-024 Łubniany, tel. kontaktowy 77/ 421 58 11

lodzk.gbp@lubniany.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 8:00 – 20:00

 

 

 

 

V tom “Ze Śląskiem na ty”
(kliknij, by przejść do eBooka)

Zapraszamy serdecznie po MAJOWE NOWOŚCI książkowe dla Dzieci i Dorosłych , które pojawiły się na półkach w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz jej Filiach. Przyjdźcie, książki czekają na Was !!!!

Ciekawa propozycja  dla uczniów, czytelników, miłośników literatury :

Link do strony z lekturami   www.wolnelektury.pl

z możliwością do posłuchania lub przeczytania książek.

https://wolnelektury.pl/katalog/

Dostępne kolekcje, m.in.:

CYTATY:

https://lubimyczytac.pl/cytaty

http://biblioteka.wodip.opole.pl/cytaty.htm


Pierwszy szafing za nami 😉 zainteresowanym dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że z każdym kolejnym będzie nas coraz więcej.

 

 

 

 

 

8 października również GBP w Łubnianach brała udział w kolejnych warsztatach dla dzieci w ramach projektu “Naturalnie kultura”, tym razem na łonie natury został przedstawiony teatr kamishibai i “bajka o gąsiennicy, która zamieniła się w motyla”.

 

 

 

 

 

 

We wtorek 8 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach odbyło się pasowanie przedszkolaków na czytelników. Zanim jednak to nastąpiło to za pomocą różnych zadań czytelniczych sprawdziliśmy wiedzę starszakòw z PP w Łubnianach dotyczącą książek, bajek i postaci bajkowych, z którymi świetnie sobie wszyscy poradzili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 października w całym kraju odbywała się akcja “Noc bibliotek”, w którą włączyła się również Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach. Wydarzeniu tym razem towarzyszyło hasło “Znajdźmy wspólny język”. Uczestnikami nocy w naszej bibliotece były dzieci w wieku 7-13 lat. W nawiązaniu do tematu brali udział w wielu zabawach i zadaniach, podczas których wszyscy się świetnie bawili. Oczywiście było również wspólne oglądanie filmu na podstawie komiksu ” Ptyś i Bill”.
Po wielu atrakcjach wszyscy mieli kolorowe sny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.10.2019 W ramach partnerstwa w projekcie “Naturalnie Kultura” pani Kasia z GBP w Łubnianach przeprowadziła wczoraj zajęcia biblioteczne dla przedszkolaków z Bajkowego Lasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia wakacyjne w Bibliotece w Łubnianach niestety juz za nami… Ale dziś jeszcze trochę wspomnień z tych dwóch tygodni pełnych zabawy, śmiechu i nowych doświadczeń 😉
Dziękujemy za liczną obecność każdego dnia 😍
W trakcie tych dwóch tygodni uczestnicy mieli okazję m.in : sprawdzić swoje umiejętności taneczne podczas zajęć z Pania Ekaterina, zwiedzić cały świat w ciągu jednego dnia 🌍, stworzyć magiczne pudełka na wakacyjne skarby, pierwszy raz grać w gumę, zagrać w podchody 👣👣👣(które sprawiły wiele radości) , rywalizować podczas zespołowej gry terenowej.
Zajęcia zakończył dzień “niespodzianka”, czyli pyszna pizza dla każdego(oczywiście zrobiona przez dzieci) 😁😁😁

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponad 50 km za nami 😀😀😀 ale było warto 😍 Odjazdowy Bibliotekarz – zamek Bożejow – poznajemy lokalne historie i miejsca 👍👍👍 takie piękne miejsca w naszej okolicy 😁 Dziekujemy GBP Murów za wspólną akcję 😘😘😘 oraz Panu Wójtowi za witaminki na regenerację sił 😁

 

 

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach odbyło się spotkanie autorskie📖📖📖 z jedną najpoczytniejszych polskich pisarek Panią Krystyną Mirek. Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o pracy w zawodzie pisarza, jak również przekonywała uczestników spotkania, że warto dążyć do spełniania swoich marzeń. 😃

 

 

 

 

 

 

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy ogólnopolski Tydzień bibliotek. Tym razem pod hasłem #biblioteka.

Nasze bibliotekarki przygotowały kilka spotkań, wydarzeń dla czytelnikow.
Pani Kasia z GBP w Łubnianach poprowadziła spotkania dla przedszkolaków Luboszyc, Łubnian i Dąbrówki Łubniańskiej dzieci zapoznały się z Teatrem Kamishibai.🎭 Natomiast w poniedziałek odbyło sie bardzo ciekawe spotkanie autorskie Harrym Lebichem. Przez caly tydzień trwał również konkurs czytelniczy na naszym fb 😉 wszystkim zwycięzcą oczywiście gratulujemy 👏👏👏

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie Konkursu Literackiego „Zielenią zaprószone” – 9 maja 2018

9 maja odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „Zielenią zaprószone” w którym brało udział 26 uczniów ze szkół gminy Łubniany. Jury w składzie: Urszula Polok, Janina Gędźba, Katarzyna Krzyścin oceniło wiersze i przyznało miejsca.

Prace były ocenianie w trzech kategoriach:

Kategoria I – uczniowie klas podstawowych I – III
Kategoria II – uczniowie klas podstawowych IV – VII
Kategoria III – młodzież i dosośli
Poziom wierszy z roku na rok jest coraz wyższy. Komisji trudno było ocenić wiersze aby wybrać najlepsze.

Po dokładnym odczytaniu wszystkich prac, Jury postanowiło przyznać nagrody za I, II, III miejsca.

Oto lista laureatów:

I Kategoria:

Alicja Dorosz – PSP Jełowa

II Kategoria:

Justyna Narowska – PSP Brynica
Magdalena Konik – PSP Jełowa
Laura Cebula – PSP Jełowa

3.Jagoda Żelasko – PSP Brynica

3.Anna Baron – PSP Brynica

III Kategoria:
Kamil Błaszczyk

Wszystkim uczestnikom i laureatom dziękujemy i gratulujemy!

 

10 maja 2018 roku w Rogowie Opolskim odbyło się podsumowanie II edycji konkursu organizowanego przez WBP w Opolu

Konkurs „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim” organizowany w zamku w Rogowie Opolskim przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. J. Smołki w Opolu rozstrzygnięty. Nasze trzy filie otrzymały nagrody i dyplomy za udział w II edycji konkursu.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Po raz pierwszy ten dzień obchodzono w 1995 roku. Tego dnia GBP w Łubnianach wraz z filia biblioteczna w Brynicy postanowiła wyjść do czytelników.  Zapraszaliśmy tego dnia do lektury. Organizowana była wymiana książek  – przynieś swoją książkę i wymień na inną. Oprócz tego na każdego mieszkańca czekał słodki poczęstunek.

Skip to content