Filia w Brynicy

ul. Powstańców Śląskich 66, Brynica, 46 – 024 Łubniany, tel. kontaktowy 77/ 421 59 92
Animator i bibliotekarz: mgr Aneta Komander
Pon. – Pt. 14:00-18:00

NOWOŚCI W BIBLIOTECE:

Kompozycje nagrobne w bibliotece w Brynicy

Zbliża się święto Wszystkich Świętych i nie można zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Ciekawe pomysły i inspiracje na oryginalne stroiki na groby były robione 23 października w filii bibliotecznej w Brynicy. Własnoręcznie robione stroiki na Wszystkich Świętych to doskonały pomysł na udekorowanie grobu zmarłej bliskiej osoby. Warto wiedzieć, że przystrajanie płyt nagrobnych łączy się nie tylko z tradycją, ale również z wyrazem naszego szacunku do zmarłych. Przekonaliśmy się, że zrobienie samodzielnie kompozycji nagrobnej nie jest trudne.

 

WAKACJE 2018 – Filia biblioteczna w Brynicy

Wakacyjne spotkania 2018 w bibliotece, Filii – Brynica dobiegły końca. Naszych najmłodszych czytelników zaprosiliśmy na dwa tygodnie dobrej zabawy, miło spędzonego czasu oraz mnóstwa atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. W spotkaniach tych uczestniczyła grupa dzieci od 4 do 11 lat. Wszystkie spotkania były związane z zajęciami plastycznymi. Wakacje te były wypełnione różnymi formami zabawy. Biblioteka na czas wakacji stała się kolorową bajkową krainą.

 Odwiedziny w przedszkolu

W ramach akcji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 8 czerwca przedszkolaków z Brynicy odwiedziła bibliotekarka z brynickiej filii Gminnej Biblioteki w Łubnianach. Dzieci miały okazję wysłuchać bajek braci Grimm.

Na zakończenie spotkania dzieci śpiewem podziękowały za odwiedziny.

Nie zabrakło również słodkich upominków dla maluchów.

Tydzień Bibliotek w Brynicy

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi (Do)wolność czytania.

Bo biblioteka daje Ci (do)wolność wyboru – możesz czytać co tylko chcesz, ale możesz także robić tutaj wiele ciekawych rzeczy.

Z tej okazji zaprosimy najmłodszych gości biblioteki na kolejne spotkanie z cyklu „Poczytaj mi mamo w bibliotece”. Spotkania, mają na celu aktywizację mam i ich maluchów, poprzez zachęcenie do czynnego włączenia się w życie biblioteki, częstych w niej wizyt, wyrobienie nawyku czytania.

O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim” za 2017 r.

10 maja br. na zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej   w woj. opolskim” za 2017 r.
Główną nagrodę zdobyła filia biblioteczna w Piotrówce oraz filia biblioteczna w Zielinie. Nasza filia otrzymała nagrody książkowe i dyplom za udział w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Po raz pierwszy ten dzień obchodzono w 1995 roku. Tego dnia GBP w Łubnianach wraz z filią biblioteczną w Brynicy postanowiła wyjść do czytelników.  Zapraszaliśmy tego dnia do lektury. Organizowana była wymiana książek  – przynieś swoją książkę i wymień na inną. Oprócz tego na każdego mieszkańca czekał słodki poczęstunek.

 

 

“O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim”

Filia biblioteczna w Brynicy bierze udział w konkursie „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim”.

Konkurs został objęty patronatem przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E.Smołki w Opolu.

Ocenie podlegają działania biblioteki od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

Uroczyste nadanie “Tytułu najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim” odbędzie się w Tygodniu Bibliotek w 2018 roku, które przyznaje Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E. Smołki w Opolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO KOBIET W BRYNICKIEJ BIBLIOTECE

5 marca w Remizie w Brynicy odbyło się spotkanie Pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z zaproszenia na to spotkanie skorzystały panie z terenu gminy Łubniany, które pozostają w stałym kontakcie z biblioteką.

Na uroczystość został zaproszony przez bibliotekę akompaniator pan Józef Palt . Zagrał na akordeonie piękne utwory ludowe, do których, publiczność znała słowa.

Wyszło pięknie i biesiadnie, bo goście siedzący za stołami śpiewali do muzyki. Jednak na scenie najbardziej zabawiała mieszkanka Brynicy pani Agnieszka Cebula.

O poczęstunek zadbał Łubniański Ośrodek Kultury.

NOWOŚCI WYDAWNICZE W BRYNICY:

%e2%94%bceowcy-g%e2%94%bceow %e2%94%bctcigana 450-stron angielskie-lato-malgorzata-mroczkowska-1 buzka-sophie co_nas_nie_zabije corka-piekarza czas-zamkni%e2%94%80oty dziewczyna_ktora_pokonala_isis grzechu-warta gus-kim-holden krew-na-%e2%94%bctniegu lekarz-ob%e2%94%bce%e2%94%80ukanych me mi%e2%94%80odzy-nami-wspomnienia nie-chcesz-wiedzie%e2%94%80c o-bossach-polskiej-mafii o-kr%e2%94%80u%e2%94%bc%e2%95%9dy%e2%94%80c-s%e2%94%bceo%e2%94%bcace ocali%e2%94%80c-daringham-hall odnaleziony-h-coben osaczona p%e2%94%bceywak-zander pogromca-lw%e2%94%9c%e2%94%82w pokonani policja powr%e2%94%9c%e2%94%82t-do promyczek rzeka-ludzi-osobnych ten-jeden-rok ten-jeden-dzie%e2%94%bca tylko-nie-m%e2%94%9c%e2%94%82w-mamie wampir-z-zag%e2%94%bce%e2%94%80obia w-cudzym-domu wierny-jego-droga wierny-jego-pr%e2%94%9c%e2%94%82ba z-zimna-krwi%e2%94%80u za-cudze-grzechy-cygler zabawy-z-broni%e2%94%80u zostawi%e2%94%80c-daringham-hall