Filia w Brynicy

ul. Powstańców Śląskich 66, Brynica, 46 – 024 Łubniany, tel. kontaktowy 77/ 421 59 92
Animator i bibliotekarz: mgr Aneta Komander
Pon. – Pt. 14:00-18:00

NOWOŚCI W BIBLIOTECE:

 

Dekoracje wielkanocne

2 kwietnia br. brynicka biblioteka przygotowała warsztaty rękodzielnicze dla seniorów pt.: „Dekoracje wielkanocne”. W czasie przedświątecznym grupa czytelników spotkała się, by w ciepłej, miłej już wiosennej atmosferze przyozdobić jajka wielkanocne. 

Gadżet, gadżety i gadżeciki czyli ciekawostki do Twojego domu

Świat pędzi z nowościami. Prześciga się z nowościami dla ułatwienia życia kobietom. Tym razem uczestniczki spotkania mogły poznać te nowości. 22 lutego była u nas pani z Czarnowąs, która od kilku lat tym się zajmuje. Były akcesoria kuchenne, dobre i bezpieczne środki czystości, produkty kosmetyczne oraz zróżnicowane wyposażenia do domu. Dziękujemy za sympatyczne spotkanie.

 

IV Otwarty Turniej w Tenisa Stołowego

W sobotę, 9 lutego na sali OSP w Brynicy odbył się IV Otwarty Turniej w Tenisa Stołowego , organizowany przez Radę sołecka wsi Brynica i filię biblioteczna w Brynicy.

W imprezie tej wzięło udział 17 zawodników. Rywalizacja na poważnie toczyła się systemem każdy z każdym w czterech kategoriach wiekowych.

Zawody przebiegały sprawnie w bardzo dobrej atmosferze przy niejednokrotnie żywym dopingu publiczności. Fundatorem turnieju była Rada sołecka wsi Brynica oraz Gmina Łubniany. Szczególne podziękowania kierujemy sędziemu, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju oraz wszystkim uczestnikom i kibicom.

   

Relacja z ferii zimowych w bibliotece

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku biblioteka przygotowała dla dzieci ciekawą ofertę. Do biblioteki codziennie przybiegało z uśmiechem na twarzy około piętnastu uczestników. Odbyły się zajęcia plastyczne gdzie każdy mógł wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Nie zabrakło gry w tenisa stołowego oraz gier i zabaw stolikowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Liczba uczestników ferii świadczy o tym, że oferta feryjna podobała się wszystkim dzieciom. Ferie zakończono słodkim poczęstunkiem.

II spotkanie z cyklu: “Jak zachować zdrowie i urodę”

W ostatni poniedziałek stycznia miało miejsce drugie spotkanie z cyklu Jak zachować zdrowie i urodę w XXI wieku. Wraz z nadejściem niskich temperatur nasze dłonie często stają się zaczerwienione i suche. Co zrobić, gdy jednak już doszło do podrażnień? Tego mogliśmy się dowiedzieć od konsultantek Betterware.

I spotkanie z cyklu: “Jak zachować zdrowie i urodę”

10 grudnia 2018 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Jak zachować zdrowie

i urodę – Poznaj moc Morza Martwego i ciesz się zdrowiem w XXI wieku.

Spotkanie prowadziła Beata Jańta i Magdalena Narowska. Panie aktywizowały

aby czuć się lepiej, wyglądać młodziej i cieszyć się zdrowiem w każdym wieku.

W ramach spotkania odżywcza maseczka na dłonie z błota Morza Martwego była w prezencie.

Bombki w bibliotece w Brynicy

We wtorek 4 grudnia czytelniczki Filii w Brynicy poczuły już atmosferę Bożego Narodzenia i postanowiły wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Janinę Gędźbę – instruktorkę z Łubniańskiego Ośrodka Kultury. Podczas zajęć panie przygotowały barwne bombki, które zabrały do domów, by zdobiły tegoroczne choinki. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Kompozycje nagrobne w bibliotece w Brynicy

Zbliża się święto Wszystkich Świętych i nie można zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Ciekawe pomysły i inspiracje na oryginalne stroiki na groby były robione 23 października w filii bibliotecznej w Brynicy. Własnoręcznie robione stroiki na Wszystkich Świętych to doskonały pomysł na udekorowanie grobu zmarłej bliskiej osoby. Warto wiedzieć, że przystrajanie płyt nagrobnych łączy się nie tylko z tradycją, ale również z wyrazem naszego szacunku do zmarłych. Przekonaliśmy się, że zrobienie samodzielnie kompozycji nagrobnej nie jest trudne.

 

Wystawa pt.: Książka na wakacje 

 

 

WAKACJE 2018 – Filia biblioteczna w Brynicy

Wakacyjne spotkania 2018 w bibliotece, Filii – Brynica dobiegły końca. Naszych najmłodszych czytelników zaprosiliśmy na dwa tygodnie dobrej zabawy, miło spędzonego czasu oraz mnóstwa atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. W spotkaniach tych uczestniczyła grupa dzieci od 4 do 11 lat. Wszystkie spotkania były związane z zajęciami plastycznymi. Wakacje te były wypełnione różnymi formami zabawy. Biblioteka na czas wakacji stała się kolorową bajkową krainą.

 Odwiedziny w przedszkolu

W ramach akcji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 8 czerwca przedszkolaków z Brynicy odwiedziła bibliotekarka z brynickiej filii Gminnej Biblioteki w Łubnianach. Dzieci miały okazję wysłuchać bajek braci Grimm.

Na zakończenie spotkania dzieci śpiewem podziękowały za odwiedziny.

Nie zabrakło również słodkich upominków dla maluchów.

Tydzień Bibliotek w Brynicy

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi (Do)wolność czytania.

Bo biblioteka daje Ci (do)wolność wyboru – możesz czytać co tylko chcesz, ale możesz także robić tutaj wiele ciekawych rzeczy.

Z tej okazji zaprosimy najmłodszych gości biblioteki na kolejne spotkanie z cyklu „Poczytaj mi mamo w bibliotece”. Spotkania, mają na celu aktywizację mam i ich maluchów, poprzez zachęcenie do czynnego włączenia się w życie biblioteki, częstych w niej wizyt, wyrobienie nawyku czytania.

O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim” za 2017 r.

10 maja br. na zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej   w woj. opolskim” za 2017 r.
Główną nagrodę zdobyła filia biblioteczna w Piotrówce oraz filia biblioteczna w Zielinie. Nasza filia otrzymała nagrody książkowe i dyplom za udział w konkursie.

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – Wystawa “Jan Goczoł (1934-2018)”

 

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Po raz pierwszy ten dzień obchodzono w 1995 roku. Tego dnia GBP w Łubnianach wraz z filią biblioteczną w Brynicy postanowiła wyjść do czytelników.  Zapraszaliśmy tego dnia do lektury. Organizowana była wymiana książek  – przynieś swoją książkę i wymień na inną. Oprócz tego na każdego mieszkańca czekał słodki poczęstunek.

 

“O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim”

Filia biblioteczna w Brynicy bierze udział w konkursie „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim”.

Konkurs został objęty patronatem przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E.Smołki w Opolu.

Ocenie podlegają działania biblioteki od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.

Uroczyste nadanie “Tytułu najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim” odbędzie się w Tygodniu Bibliotek w 2018 roku, które przyznaje Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E. Smołki w Opolu.

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTO KOBIET W BRYNICKIEJ BIBLIOTECE

5 marca w Remizie w Brynicy odbyło się spotkanie Pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z zaproszenia na to spotkanie skorzystały panie z terenu gminy Łubniany, które pozostają w stałym kontakcie z biblioteką.

Na uroczystość został zaproszony przez bibliotekę akompaniator pan Józef Palt . Zagrał na akordeonie piękne utwory ludowe, do których, publiczność znała słowa.

Wyszło pięknie i biesiadnie, bo goście siedzący za stołami śpiewali do muzyki. Jednak na scenie najbardziej zabawiała mieszkanka Brynicy pani Agnieszka Cebula.

O poczęstunek zadbał Łubniański Ośrodek Kultury.