Filia w Luboszycach

ul. Kościelna 4, 46 – 022 Luboszyce,
Animator i bibliotekarz: mgr Katarzyna Sobota
Animator i bibliotekarz: mgr Anna Jakubik

UWAGA!

W pierwszym tygodniu listopada (od 5 do 9 listopada)

biblioteka będzie nieczynna z powodu skontrum!

NOWE GODZINY OTWARCIA: 

Poniedziałek 8-14
Wtorek 12:00 – 17:00
Środa 8:00 – 12:30
Czwartek 12:00 -18:00
Piątek 12:00-17:00

Wakacje w Luboszycach

W dniach 9- 27 lipca od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 odbywały się zajęcia wakacyjne w bibliotece. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dzieci brały udział w wielu grach, zabawach, pracach plastycznych. Stworzyły swoje własne: karty do gry w “Piotrusia”, makiety oraz postacie z bajek, figurki z zimnej porcelany, obrazy na szkle, instrumenty muzyczne itp. Uczestnicy zajęć wzięli również udział w grze terenowej “podchody” oraz warsztatach cyrkowych prowadzonych przez półfinalistę progamu “Mam Talent” Krzysztofa Riewolda, podczas których każdy mógł sprobować żonglerki, jazdy na bicyklu itp.

 

 

 

 

 

Cieszymy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Noc Bibliotek

W tym roku podsumowanie DARA była Noc Bibliotek 9 czerwca.  Dzieci poza nocowaniem w Filii Bibliotecznej w Luboszycach, wzięły udział w grach i zabawach związanych z czytelnictwem oraz zobaczyły film pt. Tarapaty.

 

 

 

Kamishibai w przedszkolu

21 marca odwiedziliśmy przedszkole “Kolorowa Zebra” w Biadaczu. Dzieci miały możliwość zapoznania się z magiczną skrzynką, w której ukrywają się różne bajki. Przedszkolaki usłyszały jedną z bajek teatru kamishibai o gąsienicy, która zamieniła się w pięknego motyla.


Odwiedziny Przedszkolaków z okazji 1 Dnia Wiosny.

21 marca do filię biblioteczną odwiedziła grupa maluchów z okazji 1 Dnia Wiosny. Dzieci wykonały, krótki występ artystyczny, za który otrzymały drobny poczęstunek.

 

15 marca bibliotekę odwiedziła grupa Pszczółek z PP “Kolorowa Zebra” w Biadaczu

Dzieci zgodnie ze zbliżającą się tematyką rozmawiały o wiośnie. Były zagadki, rebusy, układanki itp, oczywiście nie mogło zabraknąć wierszy i opowiadań o wiośnie. Na koniec każdy uczestnik wykonał pracę plastyczną “Pierwsze kwiaty wiosenne”