Filia w Luboszycach

ul. Kościelna 4, 46 – 022 Luboszyce,

Starszy bibliotekarz: Urszula Polok
Animator i bibliotekarz: mgr Anna Jakubik

 

 

 

 

V tom “Ze Śląskiem na ty”
(kliknij, by przejść do eBooka)

 

Ciekawa propozycja  dla uczniów :

Link do strony z lekturami   www.wolnelektury.pl

z możliwością posłuchania :

  • lektury “Przygody Tomka Sawyera”:

https://wolnelektury.pl/szukaj/?q=przygody+Tomka+Sawyera

Mark Twain – “Przygody Tomka Sawyera” – Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Orange;

z możliwością do przeczytania:

  • lektury ”Antygona”:

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/antygona/


CYTATY:

https://lubimyczytac.pl/cytaty

http://biblioteka.wodip.opole.pl/cytaty.htm


Jesienne inspiracje zawitały do seniorów z Masowa i Kolanowic

W ostatnich dniach na zajęciach dla seniorów w Masowie i Kolanowicach powstały piękne jesienne wianki na drzwi jak i dekoracje stołów. Dzieła inspirowane naturą – hortensja, kasztany, orzechy, żołędzie, szyszki, susz, dzika róża.

 

 

 

 

 

Zapraszamy po nowości książkowe dla dzieci i dorosłych:)

 

 

 

 

 

Kwiaty

W tym tygodniu seniorzy z Kolanowic i Masowa tworzyli piękne kwiaty z papieru, bibuły i krepiny. Kwiaty te będą piękną ozdobią ich domów.

Wielkanocne ozdoby

Przed Świętami Zmartwychwstania seniorzy z Masowa oraz Kolanowic przygotowali piękne wianki Wielkanocne na drzwi swoich domów.
Na pierwszym etapie owijaliśmy styropianowe kółka materiałem wybranym przez każdą osobę indywidualnie (jedni sznurkiem inni wstążką, jeszcze inni muliną). Następnie tworzyliśmy pomponiki z włóczki, okazało się że każdy ma swoją własną metodę.
Na koniec połączyliśmy wianki z pomponikami i ozdobiliśmy filcowymi zajączkami lub/i jajeczkami. Elekty naszej pracy poniżej.

Ferie zimowe w Luboszycach 2019

5 lutego odbyły się zajęcia kreatywne dla dzieci w trakcie których uczestnicy poznali tajniki zawodu detektywa, czytaliśmy głośno bajkę o przygodach Lassego i Maii. Tworzyliśmy swoje rysopisy. A uwieńczeniem zajęć był swój autoportret – wystawa powstałych prac do obejrzenia w bibliotece.

 

Wakacje w Luboszycach

W dniach 9- 27 lipca od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 odbywały się zajęcia wakacyjne w bibliotece. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dzieci brały udział w wielu grach, zabawach, pracach plastycznych. Stworzyły swoje własne: karty do gry w “Piotrusia”, makiety oraz postacie z bajek, figurki z zimnej porcelany, obrazy na szkle, instrumenty muzyczne itp. Uczestnicy zajęć wzięli również udział w grze terenowej “podchody” oraz warsztatach cyrkowych prowadzonych przez półfinalistę progamu “Mam Talent” Krzysztofa Riewolda, podczas których każdy mógł sprobować żonglerki, jazdy na bicyklu itp.

 

 

 

 

 

Cieszymy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i oczywiście zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Noc Bibliotek

W tym roku podsumowanie DARA była Noc Bibliotek 9 czerwca.  Dzieci poza nocowaniem w Filii Bibliotecznej w Luboszycach, wzięły udział w grach i zabawach związanych z czytelnictwem oraz zobaczyły film pt. Tarapaty.

 

 

 

Kamishibai w przedszkolu

21 marca odwiedziliśmy przedszkole “Kolorowa Zebra” w Biadaczu. Dzieci miały możliwość zapoznania się z magiczną skrzynką, w której ukrywają się różne bajki. Przedszkolaki usłyszały jedną z bajek teatru kamishibai o gąsienicy, która zamieniła się w pięknego motyla.


Odwiedziny Przedszkolaków z okazji 1 Dnia Wiosny.

21 marca do filię biblioteczną odwiedziła grupa maluchów z okazji 1 Dnia Wiosny. Dzieci wykonały, krótki występ artystyczny, za który otrzymały drobny poczęstunek.

 

15 marca bibliotekę odwiedziła grupa Pszczółek z PP “Kolorowa Zebra” w Biadaczu

Dzieci zgodnie ze zbliżającą się tematyką rozmawiały o wiośnie. Były zagadki, rebusy, układanki itp, oczywiście nie mogło zabraknąć wierszy i opowiadań o wiośnie. Na koniec każdy uczestnik wykonał pracę plastyczną “Pierwsze kwiaty wiosenne”

 

Skip to content