Warsztaty mydlarskie

Jeszcze kilka wspomnień z ferii. W czwartek 7.02 w GBP w Łubnianach odbyły się warsztaty mydlarskie. Każdy uczestnik miał możliwość wykonania własnych mydelek według swoich upodobań (kolor, zapach oraz dodatki) na koniec korzystając ze sztuki origami robiliśmy pudelka na mydła aby każdy mógł je zabrać bezpieczenie, bez uszkodzeń do domu.

Bal karnawałowy

“Będzie będzie zabawa, będzie się działo…”😁 i działo się bardzo dużo 😁na nasz bal zawitały różne piękne postacie: wróżki, piłkarze, piraci, pszczółki, motylki i wiele wiele innych. Było dużo tańca, magii i zabaw i oczywiście pyszności, które uwielbiają wszystkie dzieci: wata cukrowa i popcorn 😁😁😁

Nocka w bibliotece

 

 

 

 

 

Połowa ferii za nami. W piątek spędzaliśmy noc w bibliotece w Łubnianach. Były gry, zabawy, zagadki, pizza, film… I oczywiście nocne pogaduchy

Aquadrom w Rudzie Śląskiej.

Ferie to czas szaleństw i zabawy, do których nie zawsze jest potrzebny śnieg. 30 stycznia bawiliśmy w wodzie, w Aquadromie w Rudzie Śląskiej.

Gminny Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej.

25 stycznia odbył się Gminny Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej.

Przegląd jest podsumowanie wydarzeń związanych z okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Nawiązuje do tradycji śpiewania kolęd, życzeń noworocznych, noworocznego kolędowania w oparciu o lokalną tradycję i zwyczaje. W imprezie wzięli udział w szczególności uczniowie szkół podstawowych i dzieci przedszkolne z terenu gminy.

Rodzinne Kolęd Śpiewanie

Niedzielne popołudnie (20.01) upłynęło w przyjemnej atmosferze wspólnego kolędowania. Dziękujemy za obecność i piękne wykonanie kolęd i utworów świątecznych przez uczniów naszego studia wokalnego i instrumentalnego.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs “Lubnianska betlejka” i w związku z tym wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody

Koncert Studia Instrumentalnego

W sobotni wieczór – 19 stycznia o godz. 17.00, w sali koncertowej Łubniańskiego Ośrodka Kultury miał miejsce zimowy koncert uczniów Studia instrumentalnego. Podczas koncertu można było usłyszeć bardzo różnorodną muzykę, graną przez solistów, duety i tria. Audycja muzyczna obejmowała aż 40 punktów, a utwory wygrywano na fortepianie, akordeonie, skrzypcach, saksofonie, flecie, klarnecie i gitarze. Uczniów przygotowali nasi instruktorzy muzyczni – Justyna Konik, Gabriela Dworakowska, Maria Nalewaja, Małgorzata Rędzińska, Jolanta i Artur Kansy-Budzicz i Dyrektor ŁOK – Krystian Czech. Dziękujemy licznej publiczności za wspaniałą atmosferę, a wykonawcom gratulujemy występów.

Gratulacje


Miło nam poinformować, że Pan mgr inż.  Piotr Cieślik, właściciel, prezes Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej Ecokom Sp z o.o z Luboszyc otrzymał w dniu wczorajszym platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji.

Platynowe, złote i srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji  przyznawane są już od 28. lat. dla przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Nagrody przyznaje Opolska Izba Gospodarcza. Finał tegorocznej edycji odbył się w Filharmonii Opolskiej.

Laury Umiejętności i Kompetencji to nagroda mająca ogólnopolski a nawet europejski wymiar pomimo swoich regionalnych korzeni.

Od 1992 roku przedstawiciele Regionalnej Rady Gospodarki przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wspólnie z Zarządem Telewizji Polskiej S.A. oddział terenowy w Katowicach, redakcje : Radia Katowice S.A. i Trybuny Śląskiej – postanowili co roku nagradzać Laurami Umiejętności i Kompetencji nieprzeciętnych menedżerów, firmy, organizacje i instytucje, które wprowadzają skuteczne rozwiązania restrukturyzacyjne i torują drogę nowoczesnej gospodarce rynkowej, a także autorytety moralne i najwybitniejszych reprezentantów nauki, oświaty, kultury i sztuki. Pan Piotr Cieślik  jest zaangażowany także między innymi w wspieranie kultury i oświaty w Gminie Łubniany. Jest też prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych w Gminie Łubniany ANIMATOR.

GRATULUJEMY!

27 finał WOŚP

W tym roku nasze grupy taneczne Step, Step Junior i Mażoretki Efekt bardzo aktywnie wspierały 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mażoretki z grupy Efekt z dużym zaangażowaniem wspierały finał organizowany prze Tułowicki Ośrodek Kultury. Dziewczyny swoimi występami porwały do wspólnej zabawy zgromadzoną publiczność. Bardzo dziękujemy za współpracę Pani Helenie Wojtasik – dyrektor TOK, która przyjęła nas wspaniale a co najważniejsze zaprosiła do udziału. Mamy oczywiście nadzieję na dalszą współpracę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast dziewczyny z grup Step Junior i Step wystąpiły podczas finału zorganizowanego przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kup.

 

 

 

Koncert noworoczny w Brynicy

 

 

 

 

Kolejny Koncert Noworoczny za nami. Tym razem mieszkańcy naszej gminy mogli się spotkać na koncercie w Kościele pw. Św. Szczepana w Brynicy. Niedziele popołudnie, mimo, że deszczowe zgromadziło wielu słuchaczy. Podczas koncertu zaprezentowali się przede wszystkim artyści z gminy Łubniany.

Wystąpili:

  • chór Cantilene
  • Studio wokalne ŁOK

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Trio akordeonowe PeeRPe

  • duet “To jest to” Jerzy Kaufmann i Iwona Piatruszka

Honorowy patronat nad koncertem objął wójt gminy Łubniany, Paweł Wąsiak. Koncert został zorganizowany przez Łubniański Ośrodek Kultury oraz filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Brynicy, natomiast współorganizatorami była parafia pw. św. Szczepana, ks. proboszcz Krzysztof Mróz oraz parafialny zespół Caritas w Brynicy.