Instruktor Tańca Roku 2020

Nasz instruktor nominowany do tytułu Instruktora Tańca Roku. GRATULUJEMY!  W imieniu pani Katarzyny prosimy o wsparcie i głosy.

KOMUNIKAT!!!

Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2:

Odwołane do zawieszenia są  organizowane przez Łubniański Ośrodek Kultury imprezy artystyczne i rozrywkowe na terenie Gminy Łubniany , w szczególności w: bibliotekach, świetlicach i Łubniańskim Ośrodku Kultury. Odwołane do 25 marca  są również organizowane przez Łubniański Ośrodek Kultury zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, konkursy, przeglądy, zajęcia  tenisa stołowego.
Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z ŁOK oraz organami administracji publicznej w tej sprawie.

 

Podstawy prawne:
– art. 11 ust. 1, 2 i 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych;
– art. 37 ust. 2 w związku z art. 2 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;
– art. 54 ust. 1 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

W związku z powyższym  Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach oraz jej filie w Brynicy, Luboszycach i Jełowej są  nieczynne do 25 marca !!!

Krystian Czech – dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury

Zajęcia w świetlicach

W świetlicach w Kolanowicach i Masowie odbyły się zajęcia poświęcone dniu kobiet.

Kobieta w poezji i sztuce

Piątkowego wieczoru w sali kameralnej Łubniańskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie pn. “Kobieta w poezji i sztuce. Helena Buchner jakiej jeszcze nie znamy” .
Pani Ewa Kowalczyk – Lecibil siostrzenica Heleny Buchner opowiedziała nam jaka na co dzień była Pani Helena.
Wieczór wspomnień uświetniło studio wokalne Łubniańskiego Ośrodka Kultury, prowadzone przez Panią Marię Spólną. Dziękujemy uczennicom za zachwycające występy wokalne.

Dzień kobiet

W imieniu pracowników, animatorów, bibliotekarzy i instruktorów  Łubniańskiego Ośrodka Kultury składamy wszystkim  Paniom najlepsze życzenia z okazji  Dnia Kobiet.

Zajęcia ZRÓB TO SAM

Spotkanie z gliną było dla wszystkich uczestników nowym doświadczeniem. Najpierw poznaliśmy podstawowe zasady lepienia formy z gliny, doświadczyliśmy jej faktury i konsystencji zmysłem dotyku, a następnie krok po kroku wykonywaliśmy słonie, które zostaną wypalone, a następnie poszkliwione.

 

Latające balony były bardzo ciekawym przedsięwzięciem, każdy zrobił swój niepowtarzalny balon z ozdobnymi pomponami. Uczestnikom pomógł szablon i przykładowo wykonany balon, który dodał inspiracji… jednakże te, które powstały na zajęciach są zdecydowanie piękniejsze 🙂

 

Co można zrobić z papierowych rolek z odzysku? Bardzo wiele! Przekonali się o tym uczestnicy zajęć “Zrób to sam” i wykonali organizery na biurko. Zajęcia miały na celu po raz kolejny ukazać, że świetne przedmioty mogą powstać z niepozornych materiałów, musimy tylko otworzyć oczy i zauważyć, co znajduje się wokół nas 🙂

Zespół SILESIA w programie “Dej pozór”

Tak jak wcześniej informowaliśmy, TVP Katowice wyemitowała program “DEJ POZÓR”. Gośćmi programu byli Gabriela i Krystian Czech z zespół SILESIA. Część materiału została zarejestrowana między innymi także na terenie gminy Łubniany. Program można zobaczyć pod poniższym linkiem:

Zobacz program

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Wczoraj 2.03.2020 r. w świetlicach w Kolanowicach i Masowie panie robiły kroszonki.
Wielkanoc już za niedługo.
Dziękujemy pani Ani.

Ferie w bibliotece

Feryjny piątek to ostatni dzień ferii. Dzisiaj na zajęciach gościły gry planszowe takie jak: 5 Sekund, Bystre Oczko, Jenga, Memory, Chińczyk i inne. Były też ulubione kolorowanki, które sami sobie wybrali :). Dzieci przekonały się, że można też miło spędzić czas bez telewizora czy telefonu. Na sam koniec była niespodzianka… dzieci oglądały bajkę “Futrzaki ruszają na ratunek”
Wszystko, co dobre szybko się kończy, a w szczególności ferie !!! Czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Zimowe spotkania w bibliotece były okazją do ciekawego spędzenia wolnego czasu :).

Zajęcia w Masowie

Na zajęciach w Masowie robiliśmy dekupaż. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera i radość z pracy.