“Tak warzyły nasze Ołmy” – kalendarz dostępny w naszych bibliotekach

25.01.2021 r. Łubniański Ośrodek Kultury odwiedziła Pani Maria Stotko, skarbnik DFK Kolanowice, która przekazała dla naszych bibliotek książki oraz bogato ilustrowany kalendarz ścienny na rok 2021 ☺️ Publikacje są efektem zorganizowanych w 2020 roku w Kolanowicach warsztatów – projektu pod nazwą „Tak warzyły nasze Ołmy”.
Wydanie jest dwujęzyczne, w języku polskim i niemieckim. W treści przedstawiono rys historyczny Kolanowic oraz zbiór przepisów kulinarnych. Książka jest dostępna w wszystkich bibliotekach na terenie gminy Łubniany 📖📚 Animatorom z Kolanowic gratulujemy inicjatywy i wspaniałego pomysłu na ocalenie naszych rodzimych tradycji kulinarnych. Naszych mieszkańców oraz stałych czytelników zapraszamy serdecznie do zapoznania się książką, która z pewnością nie jednej osobie przybliży dziecinne wspomnienia pachnącej kuchni, w której rządziły nasze drogie Ołmy, jak również nasze Mamy ❤️
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego. Partnerami projektu byli: Opolskie Dziedzictwo Kulinarne, Odnowa Wsi Opolskiej, Opolskie ze Smakiem oraz Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Zgłoś się do konkursu

Przypominamy, że do końca miesiąca można jeszcze przysyłać materiały na kończący się już niebawem Zimowy Festiwal Kultury i Sztuki – Łubniany 2021.

Aktualnie przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych oraz na konkurs organizowany pod hasłem “Łubniańska Betlejka”.  Nagrane i sfotografowane  materiały prosimy przesyłać w wersji elektronicznej, na adres: lodzk@lubniany.pl Do zdjęć przedstawiających “betlejki” (stajenki, szopki bożonarodzeniowe), można też dołączy fotografie świątecznych choinek oraz ozdób świątecznych. Wszystkie prace będą zaprezentowane na poświątecznej wystawie na stronie internetowej Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Rodzinne Kolęd Śpiewanie – niedziela 24 stycznia

Bibliotekarki czytają bajki

Śląsk na płótnie – rozdanie nagród

W miniony piątek 15.01.2021 r. zaprosiliśmy po odbiór nagród laureatów konkursu “Śląsk na płótnie”‍‍, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 30.12.2020 roku.
Poniżej prezentujemy zdjęcia. Laureatom jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się jesienią

Karnawałowy Koncert Łubniańskiego Studia Wokalnego

Koncert Noworoczny Studia Wokalnego Łubniańskiego Ośrodka Kultury:

Audycja sekcji gitarowej Łubniańskiego Ośrodka Kultury Pawła Koniecznego:

Uwaga zmiany w styczniowym programie!

Poniżej zaktualizowany program “ZIMOWEGO FESTIWALU KULTURY I SZTUKI:”

Wydarzenia w styczniu - plakat

Na premiery koncertów zapraszamy na nasz kanał YouTube: Łubniański Ośrodek Kultury

„Ferie z Parkami” zabawa edukacyjna organizowana przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych

Informacja od naszych partnerów

Stobrawski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy „Góra św. Anny” oraz Park Krajobrazowy „Góry Opawskie” przygotowały wspólnie dla mieszkańców Opolszczyzny, małych i dużych spacerowiczów, pasjonatów przyrody i dla tych będących przejazdem … jednym słowem dla wszystkich chętnych, zabawę terenową i stacjonarną.

Wystarczy, że w trakcie spaceru po naszych Parkach, odpowiesz na kilka pytań związanych z konkretnym miejscem lub rozwiążesz prosty quiz z zadaniami, po obejrzeniu filmu o walorach przyrodniczo – krajoznawczych wybranego Parku, a nie ominie Cię nagroda lub parkowy upominek.  Regulamin i szczegóły akcji znajdziesz na naszej głównej stronie internetowej: www.zopk.pl

Konkurs trwa przez cały okres ferii (do 17-go stycznia 2021 r.)

Zapraszamy do zabawy!

Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych

plakat

Zapraszamy na transmisję na żywo “Koncertu Noworocznego” 10 stycznia o godz. 16:00

Transmisja na żywo “Silesia Kolęduje – Do tego dómu wstympujymy…”

Skip to content