Senior 60+

Wtorkowe zajęcia dla seniorów w Kępie miały charakter kulinarny. Nasza mistrzyni robienia pierogów Pani Honorata zdradziła nam wiele ciekawostek jak prawidłowo je przygotować aby były naprawdę pyszne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 października br. seniorzy naszej gminy wzięli udział w wycieczce do pięknego Pałacu w Pławniowicach oraz Palmiarni w Gliwicach.

 

 

 

 

 

Pałac Ballestremów w Pławniowicach zachwyca swą architekturą i niecodziennym stylem. Pałac wzniesiono na zlecenie hrabiego Franciszka II Ballestrem w latach 1882-85 na miejscu wcześniejszej budowli z 1737 roku. Miał on stać się piękną rezydencją rodzinną. Od 1989 roku gospodarzem pałacu w Pławniowicach jest Ośrodek Edukacyjno-Formacyjny Diecezji Gliwickiej, a jego wieloletni dyrektor ksiądz dr Krystian Worbs doprowadził do kapitalnego remontu wspaniałego pałacu, który jest dziedzictwem kultury tego regionu. W 2007 roku zespół pałacowo-parkowy w Pławniowicach jako jedyny w województwie śląskim otrzymał nagrodę w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków “Zabytek Zadbany”.

Palmiarnia w Palmiarnia Miejska w Gliwicach to miejscem, w którym można uzyskać wiedzę o florze i faunie z innych stref klimatycznych. Seniorzy mogli tu fizycznie “dotknąć” przyrodę i poznać rośliny których nigdy nie mieli okazję spotkać. Na koniec każdy mógł wśród roślin się zrelaksować i wypić kawę z tamtejszej kawiarenki.

Zapraszamy do udziału w zajęciach i kolejnych wycieczkach.

MALARZEM BYĆ 

2 października Panie Seniorki uczęszczające na zajęcia do świetlicy w Kępie miały okazję poczuć się jak prawdziwe artystki.Każda z Pań mogła namalować farbami akrylowymi swój własny obraz.

 

 

WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

Lato powoli się kończy, dlatego korzystając z ostatnich chwil ciepła, grupa seniorów z Gminny Łubniany uczestniczyła w wycieczce do Juraparku w Krasiejowie.


Było wiele atrakcji: wycieczka rozpoczęła się od przejażdżki w tunelu czasu, gdzie została wyświetlona historia powstania świata, następnie spacerując każdy miał możliwość poznania różnych gatunków dinozaurów, które zostały zrekonstruowane na potrzeby parku. Ogromną atrakcją dla uczestników było kino 5D, gdzie niektórzy mieli okazję po raz pierwszy doświadczyć  oglądania filmu w takiej technologii. Zakończeniem wycieczki było zwiedzanie oceanarium i wspólne lody.

 

 

 

 

 

Organizatorem wycieczki był Łubniański Ośrodek Kultury, a impreza zorganizowana została w ramach projektu: „Stworzenie kompleksowego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, w tym osób starszych w Gminie Łubniany” nr RPOP.08.01.00-16-0009/16-01 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020

Zapraszamy na zajęcia EDUKACYJNE, KULTURALNE I SPOŁECZNE dla seniorów w wieku 60+ w ramach projektu:

 „Stworzenie kompleksowego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, w tym osób starszych w Gminie Łubniany” nr RPOP.08.01.00-16-0009/16-01 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.”

PONIEDZIALEK:

FILIA BIBIOTECZNA W JEŁOWEJ: 10:00-13:00

WTOREK :

ŚWIETLICA MASÓW: 10:00-12:00

ŚWIETLICA KĘPA : 13:00-15:00

FILIA BIBLIOTECZNA W BRYNICY: 17:00-19:00

ŚRODA

DOM PARAFIALNY W LUBOSZYCACH: 16:00-17:00

FILIA BIBLIOTECZNA W JEŁOWEJ: 10:00-13:00

CZWARTEK

FILIA BIBLIOTECZNA W LUBOSZYCACH: 15:00-17:00 ( podstawy obsługi komputera)

ŚWIETLICA W KOLANOWICACH: 15:00