Studio Instrumentalne i Wokalne

Miejsce zajęć: Łubniański Ośrodek Kultury – GBP Łubniany, ul. Opolska 49.

Godziny zajęć dostosowane są indywidualnie do ucznia. Koszt zajęć: 90 zł/ miesiąc.

 

Terminy zajęć:

Krystian Czech – klarnet czwartek 16:00-17:00


Gabriela Dworakowska – fortepian, skrzypce poniedziałek 16:00-16:40 wtorek 14:35-18:00 czwartek 14:35-18:00 piątek 15:50-16:30


Artur Kansy – Budzicz – akordeon, pianino sobota 8:00-16:00


Szymon Klimański – instrumenty dęte blaszane sobota 12:00-16:00


Paweł Konieczny – gitara czwartek 15:00-21:00


Justyna Konik – flet poprzeczny czwartek 16:30-18:45


Maria Nalewaja – saksofon, pianino sobota 8:00-12:00


Maria Spólna – zajęcia wokalne czwartek 13:00-19:00

 

 

Instruktorzy:

Krystian Czech – muzyk, animator kultury, lider i współtwórca Ludowego Zespołu Pieśni Ludowej SILESIA, multiinstrumentalista,  pomysłodawca i autor wielu projektów kulturalnych realizowanych przez Łubniański Ośrodek Kultury; miedzy innymi: Gminnego Przeglądu Twórczości Okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego, Gminnego Konkursu Marzankowego, Animatora Roku, Święta Gminy Dla Rodziny, Dni Amatorskiego Ruchu Artystycznego (DARA), sztandarowej dla Ośrodka imprezy –  Regionalnego Konkursu Literackiego ZE ŚĄSKIEM NA TY oraz grudniowego koncertu “W tonacji  Śląska” realizowanego w Filharmonii Opolskiej.  Laureat wielu nagród i wyróżnień. Działacz społeczny: prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica (pomysłodawca i współtwórca rajdu rowerowo-pieszego SZLAKIEM RUD ŻELAZA), lider programu opolskiej odnowy wsi, organista w kościele pw. św. Szczepana w Brynicy.  W Łubniańskim Ośrodku Kultury uczy gry na klarnecie i gitarze. Współtwórca sobotnich audycji NASZ ŚLĄSK w Radiu DOXA. W  zawodowej pracy animatora szczególną uwagę koncentruje wokół tradycji i kultury, szczególnie  historii i tradycji środowisk wiejskich. Jego życiowe i zawodowe motto wywodzi od słów: Cypriana Camila Norwida: ” Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się
wyszło”. Autor albumu “Łubniany i słowa o gminie Łubniany, próba monografii historyczno-kulturowej oraz współautor książki “Opowieści o Dąbrówce Łubniańskiej.

Lubi: podróże, jazdę na rowerze, książki (szczególnie biografie znanych osób i powieści)

 

Gabriela Dworakowska – absolwentka Uniwersytetu Opolskiego oraz PSM I i II stopnia w Opolu. Od wielu lat wprowadza  w tajniki wiedzy muzycznej i plastycznej dzieci i młodzież szkolną naszej łubniańskiej gminy. Z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury związana jest  od samego początku – tu powołała  do życia dziecięcy zespół „Dziatki starki Jagatki”, z którym nagrała płytę z piosenkami  ludowymi. Tutaj też uczyła gry na pianinie i skrzypcach, co czyni do dziś.

Swoją przygodę ze skrzypcami zaczęła w wieku siedmiu lat. Pokochała  ten instrument dzięki  wspaniałej nauczycielce, Krystynie Kuchcie. „Moja Pani” była bardzo wymagająca – robiła mi lekcje nawet w niedziele – wspomina Pani Gabriela.

Każdego dnia dziękuje Panu Bogu, że urodziła  się w rodzinie wrażliwej na piękno muzyki. Dzięki Rodzicom otworzył się dla niej świat dźwięków – niedotykalny, a jednak doświadczalny wszystkimi zmysłami . „Jeśli się ma uszy do słuchania…”

Szczególnie bliska Pani Gabrieli jest  kultura muzyczna miejsca, w którym się wychowała i które ją ukształtowało. A więc … pieśni ludowe. Zwłaszcza te łagodne, liryczne – jak łagodne, nizinne są strony, w których osiedli niegdyś jej prapradziadowie…

 

 

Maria Nalewaja – Ukończyła I i II stopień w klasie fortepianu i saksofonu w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Aktualnie studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach – kierunek Muzykoterapia.
 

 

 

 

 

 

Szymon Klimański – puzonista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Opolu, aktualnie uczeń 4 klasy PSM II st.  klasy puzonu mgr Haralda Powrósło w Opolu. Założyciel zespołu „Silver Brass”.

Swoje umiejętności muzyczne doskonali nie tylko w szkole muzycznej, ale też podczas lekcji z najlepszymi polskimi i zagranicznymi profesorami. Swoją przyszłość wiąże głównie z muzykowaniem orkiestrowym i kameralnym.  Członek zespołu Silver Brass, BSA Brass, kwartetu puzonowego PSM Opole i puzonista w orkiestrze symfonicznej Huberta Prochoty. Od niedawna swoją nabytą wiedzę przekazuje najmłodszym, by oni w przyszłości również mogli dzielić się swoją muzyką. 

 

 

 

 

Paweł Konieczny – ukończył I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.  Aktualnie kończy stopień II. Z gitarą jest związany od dziecka, ma za sobą 12 lat nauki bogatej w konkursy gitarowe, mistrzowskie warsztaty, a także liczne koncerty. Zajmuje się różnorodną muzyką: od poważnej, przez jazz, aż po cięższe brzmienia gitary elektrycznej, która nie jest mu obca.

 

 

 

 

Maria Spólna – wokalistka jazzowa aktywnie działająca na scenach klubowych i plenerowych od dziesięciu lat. W 2011 roku ukończyła wydział Jazzu i muzyki Estradowej w Nysie w klasie wokalistyki jazzowej z wynikiem bardzo dobrym. Była wielokrotnie nagradzana na festiwalach w kraju i za granicą, koncertowała na scenach większości państw Europy, a także poza kontynentem. W swojej pracy z dziećmi stawia na indywidualne podejście do uczniów i podążanie zgodnie z ich preferencjami muzycznymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwalne informacje o Studiu Instrumentalnym:

„Muzyka jest najwyższą mową ludzkości (…) wyrażającą wszystkie uczucia,

na które słów nie znamy”.

Z. Krasiński

 

Od kilkunastu lat w ramach działalności Łubniańskiego Ośrodka Kultury prowadzone są indywidualne zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych, zapoczątkowane przez Panią Gabrielę Dworakowską oraz Pana Krystiana Czecha.

Obecnie w zajęciach Studia instrumentalnego Łubniańskiego Ośrodka Kultury uczestniczy kilkudziesięciu młodych muzyków, pobierających lekcje gry na takich instrumentach jak fortepian, skrzypce, akordeon, gitara, saksofon, klarnet i flet poprzeczny.

Lekcje w Studio polegają na nauczaniu zasad gry na instrumentach, od podstawowych umiejętności, aż po techniki, których nie powstydziłby się nie jeden absolwent szkoły muzycznej. Studio otwiera drzwi na bogactwo gatunków muzyki klasycznej, jazzowej, filmowej i rozrywkowej, twórczość wielu znakomitych kompozytorów, a także na wiedzę z zakresu teorii i zasad muzyki. Poznanie tajników muzyki sprzyja również rozwojowi inteligencji, poprawia koncentrację i pobudza wyobraźnię.

Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, którzy zapewniają bogaty oraz zróżnicowany repertuar o walorach dydaktycznych i estetycznych. Gwarantuje to wszechstronny rozwój umiejętności muzycznych oraz kształtuje wrażliwość muzyczną.

Efekty naszej wspólnej pracy można usłyszeć i zobaczyć na koncertach Studia, które odbywają się w Łubniańskim Ośrodku Kultury w styczniu i czerwcu każdego roku oraz na różnego rodzaju gminnych wydarzeniach kulturalnych.

Uczniowie wszystkich instruktorów uświetniają lokalne, a nawet regionalne imprezy kulturalne.

Zapraszamy na koncerty Studia Instrumentalnego, które odbywają się regularnie dwa razy w roku kulturalnym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje muzyczne pasje.

Skip to content