Ze Śląskiem na ty 2011

XVIII Regionalny Konkurs Literacki “Ze Śląskiem na ty” – finał

W niedzielę 27 listopada odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XVIII Regionalnym Konkursie Literackim „Ze Śląskiem na ty”.

ZSnt-2011-wyniki!

***

Dziękujemy wszystkim fotoreporterom za udostępnienie fotografii.

Zdjęcia na stronie głównej udostępnił dziennikarz NTO – Mariusz Jarzombek

Więcej zdjęć wykonanych przez fotografa Stanisława Błachowicza w zakładce „Galeria”.

 

PODZIĘKOWANIA:

Pracownikom ŁOKu:

Krystian Czech

Teresa Warzyc

Anna Lebich

Róża Leja

Agnieszka Stasz

Urszula Polok

Patronaty – honorowy: Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta, Starosta Powiatu Opolskiego – Henryk Lakwa, Wójt Gminy Łubniany – Krystian Baldy

GOŚCIE:

Magdalena Fleszar – Starostwo Powiatowe w Opolu

Prof. Teresa Smolińska – Uniwersytet Opolski

Helena Buchner – pisarka , malarka

Albert Wiench – przewodniczący Rady Gminy

Krystian Baldy – wójt gminy Łubniany

JURORZY:

Prof. Bogusław Wyderka pracownik naukowy UO, specjalista śląskich gwar i dialektów – z małżonką

Jan Goczoł – poeta, literat publicysta – z małżonką

Piotr Badura – nauczyciel – z małżonką

STOWARZYSZENIA:

Stowarzyszenie Animator – Piotr Cieślik, przewodniczący

Stowarzyszenie Twórców Ludowych (Stefania Topola, Edeltrauda Krupop, Gertruda i Norbert Klemanowie)

Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica (radny gminy Marek Ciernia, Krzysztof Marsolek)

SPONSORZY I FUNDATORZY NAGRÓD:

Urząd Gminy Łubniany,
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego,
Starostwo powiatowe w Opolu,
Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu,

Bank Spółdzielczy Łubniany,
AutoCzok-Kępa,
ZofMar-Kępa,

EcoKom-Luboszyce,

Piekarnia Wodnicki-Kępa,
Remal-Dąbrówka Łubniańska,
MarCom-Brynica,
Rudatom-Kępa,

Stolarstwo Fila-Dąbrówka Łubniańska,
Tartak Sochor-Brynica,

BerPol-Brynica,

Agrorelaks-Brynica,

Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Opolu,

Stowarzyszenie Animator,

Sklep rowerowy Bike-Sport Opole

 

***

Poniżej wymieniamy laureatów XVIII Regionalnego Konkursu Literackiego

„Ze Śląskiem na ty”

Laureatów zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród i miejsc XVIII Konkursu „Ze Śląskiem na ty” 27 listopada o godz. 16.00 w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury przy ul. opolskiej 53

 

Ze_slaskiem_na_ty

W I kategorii wiekowej,

obejmującej uczniów klas I – IV szkół podstawowych

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

MARTA KOMANDZIK

DZIECIŃSTWO MOJEJ OŁMY USI

PSP KAMIEŃ ŚL.

DANUTA WOJTYRA

FILIP KOPREK

POBOŻNE STANISZCZOŁKI

PSP KOLONOWSKIE

MARIA POLOCZEK

OLIVIA TUREK

CIYNSZKE DZIECIŃSTWO MOJI MUTERKI

ZESPÓŁ SZKOLNO-GIMNAZJALNY

ŻĘDOWICE

ANITA STACHOWSKA

TADEUSZ WENCEL

LILIANA WENCEL

HISTORIA DÓMU RODZINNEGO MOJEGO OŁPY

ADAM SPRINGER

ŻYCIE NA GOSPODARCE DOŁWNIYJ

AGNIESZKA JAŃCZAK

DOMINIKA GRALLA

JAK TO PIYRWEJ NA ŁODPUSTACH BYWAŁO

PSP ŁUBNIANY

SYLWIA BUCHTA

DOMINIKA BIAŁEK

HISTORIA I OPIS ŻYCIA MOJEJ PRAPRABABCI, PRABABCI I BABCI

PSP DOBRZEŃ WIELKI

STANISŁAW JANCZY

WIKTORIA LECHOWICZ

JAK MOJA PRAOŁMA JADWIGA WYBUDOWAŁA

ZESPÓŁ SZKOLNO-GIMNAZJALNY

ŻĘDOWICE CHAŁPA

ANITA STACHOWSKA

 

W II kategorii wiekowej,

obejmującej uczniów klas V – VI szkół podstawowych,

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

MATEUSZ BEWKO

JAK TO MOJA OŁMA DOŁWNIYJ CHLYB PIEKŁA

PSP ŁUBNIANY

SYLWIA BUCHTA

DAMIAN KOKOT

ZYCIY MOJEGO PRAOŁPY RICHATA

PSP STARE SIOŁKOWICE

EWA MOŹDZIOCH

WERONIKA PALUCH

JAK TO W NASEJ DOBRZYŃSKIEJ RODZINIE ZE SPORTY BYŁO I JEST

PSP Z ODDZ.SPORT.

DOBRZEŃ WIELKI

MARZENA KAMIŃSKA

TOMASZ CHABIOR

HISTORIA MOJEJ RODZINNEJ CEGIELNI

PSP Z ODDZ.SPORT.

DOBRZEŃ WIELKI

MARZENA KAMIŃSKA

PATRYCJA MUMOT

SZKOŁA

ZSP. ZŁOTNIKI

I.CISZEWSKA

K. MILEK

M.SKOWROŃSKA

MATEUSZ MEISSNER

STO LOŁT TYMU

W SUKOWICACH

PSP DŁUGOMIŁOWICE

BARBARA PIETRZAK

MARTA WACŁAWCZYK

ELI FRELKI LUBIOM BALA

PSP OTMICE

MARIANNA GORDZIELIK

KRZYSZTOF BARTOS

TRADYCJE ŚLĄSKIE W POLSKIEJ NOWEJ WSI

PSP POLSKA NOWA WIEŚ

EWA PAWLETA

NADINE SCHINDZIELORS

JAK Z NIEMIECKIEJ DZIEWCZYNY STAŁA ZECH SIĘ ŚLONSKOŁ DZIOŁCHA

ZSP BOGUSZYCE

IZABELA

ZAJKOWSKA-GAJOS

KATARZYNA MICHALIK

KARCZMA NA POJSZCZOTKU ZIYMI

PSP OTMICE

MARIANNA GORDZIELIK

MARIA NALEWAJA

MOJY STOLARSKY KORZYŃE

PSP ŁUBNIANY

JOLANTA BEGIŃSKA

PIOTR LISSY

WIELI PIUNTEK U CIOTKI GREJTKI

ZSP. ZŁOTNIKI

I.CISZEWSKA

K. MILEK

M.SKOWROŃSKA

RAFAŁ IGNACY

MÓJ TATA FESZTER

PSP WALCE

KARINA NADOLSKA

W III kategorii wiekowej,

obejmującej uczniów gimnazjum


Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

PATRYCJA MACIOŁ

SZCZYŃŚCIE A PECH TUKEJ U NOS NA ŚLONSKU

PG DOBRODZIEŃ

EWA MALIK

ANETA MICHALA

WIGILIA DLA OŁPÓW I OŁMÓW

Z .S CZARNOWĄSY

KATARZYNA DROŻDŻ

CHRISTINE SKRZYPIEC

ZOŁLYTY,ZOŁLYTNIKI

,MUZYKI-JAKO BYŁO, A JAKUS TO JE DZISIEJ

ZS CHRÓŚCICE

BERNADETTE SKRZYPIEC

KAROLINA URBANOWICZ

JAK TO PIYRWI WE KUŹNI U JERSZA BYŁO

PG ZDZIESZOWICE

BEATA BABILEC

DOMINIKA SUCHY

BABCIA WCIĄŻ NOSI WARKOCZ…

PG BIAŁA

TERESA SZYMCZYNA

KATARZYNA WARZECHA

ZE ŚLĄSKIEM NA TY

ZSP DĘBSKA KUŹNIA

MARTA MIESZKOWSKA-FIT

MICHAEL SCHREIER

POKRZYWNICKOŁ FOJERWERA

ZS KOMORNO

ELŻBIETA SZAFARCZYK

PATRYK BUCHTA

ŁO JYŁOWSKYM MŁUNIE, STANIKU I JEGO GOSPODARCE

PG BIADACZ

GABRIELA DWORAKOWSKA, ADAM ŻOŁĄDŹ

SYBILLA FIECH

NA SKRAJU LASKU

PG BIADACZ

MAGDALENA BEDNARSKA

BARTOSZ GRABOWSKI

ŁO MOJYM OŁPIE JÓZEFIE KONTNYM

ZGS ZĘBOWICE

IWONA GRABOWSKA

SEBASTIAN JANTOS

POSZNUPAĆ U OMY

W BIFEJU

PG ZDZIESZOWICE’

IRENEUSZ BABILEC

MARTINA GEBAUER

NASZOŁ RODZINNOŁ ŁORKIESTRA

ZSP DĘBSKA KUŹNIA

JOLANTA GAWLYTA

KAMIL WENCEL

DZIE SÓM DZIOŁCHY Z TANTYCH LOŁT

PG KOMPRACHCICE

LILIANA WENCEL

W IV kategorii wiekowej,

obejmującej uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Miejscowość/Szkoła

URSZULA FIECH

LUBOJSKE CAROWNICE

DĄBRÓWKA ŁUBNIAŃSKA

ROMAN WENCEL

DWA WIELKANOCNE ZWYKI

SOBÓTKA, POWIAT WROCŁAWSKI

KRYSTYNA POPANDA

WIEJSIADY W POLE WIEKU oraz MOTORYZACJA U NOŁS –NA SZOSEJI WE WSI I RODZINIE

PŁUŻNICA WIELKA

IWONA PLUSKOTA

POLTERABEND

Opiekun: MAŁGORZATA KROK

ZSZ DOBRZEŃ MAŁY

BARBARA PRZYBYLSKA

DZIECI ZŁOCI CZYLI TELA SZPASU W JEDNI ROKU

GŁÓGÓWEK

ARTUR SCHULWITZ

ŁOD ŚLUSOŁRZA DO RZEŹBIOŁRZA

ZDZIESZOWICE

HELGA BIENIUSA

SCENARIUSZ ŚLĄSKIEGO OBRZĘDU KARNAWAŁOWEGO

WODZENIE NIEDŹWIEDZIA

ZDZIESZOWICE

SYLWIA WIECZOREK

MOJA HISTORIA-HISTORIA WIELU

IZBICKO

JAN GOGOLOK

ZALECENIA NA ROK 1835

CHRZĄSZCZYCE

MAGDALENA DRAGON

NA SUZBIE U FARORZA

ZĘBOWICE

RENATA POLAK

DOBRYJ DRÓGI

LEŚNICA

Laureatów zapraszamy na uroczyste podsumowanie XVIII Konkursu „Ze Śląskiem na ty” 27 listopada o godz. 16.00 w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury przy ul. opolskiej 53