Ze Śląskiem na ty 2014

zsntFinał XXI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty” – 29.11.2014:

https://lodzk.opole.pl/2014/12/01/final-xxi-regionalnego-konkursu-literackiego-ze-slaskiem-na-ty-29-11-2014/

 

zsnt2014

 

zsnt2zsnt1

 

Jury w składzie: Prof. Bogusław Wyderka, Prof. Teresa Smolińska, Piotr Badura oceniło 165 prac (kat.I-27; kat.II-67; kat.III-39; kat.IV-32) zgłoszonych do XXI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty” wyłoniło laureatów (kolejność wymienionych osób nie wyznacza zajętego miejsca w konkursie):

w KATEGIRII I (10 osób):

  • Natalia Juśkowiak – PSP w Brożcu
  • Praca pt.: „Mozno kto to erbnie”
  • Łukasz Lenarczyk – PSP w Starych Siołkowicach
  • Praca pt.: „Czerwunka”
  • Rafał Nocoń – PSP w Suchej
  • Praca pt.: „Jak małego powsinogi ciągnie na Annaberg”
  • Maksymilian Maciosek – PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim
  • Praca pt.: „Ołma gołdoł, ołpa mówi – rodzina polsko-ślonskoł”
  • Marek Lenarczyk – PSP w Starych Siołkowicach
  • Praca pt.: „Dziynkcyniynie”
  • Aurelia Sadlo – PSP w Starych Siołkowicach
  • Praca pt.: „Hadyrlok”
  • Linda Smuda – PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim
  • Praca pt.: „Durch yno te kluski”
  • Oliver Sowa – PSP w Popielowie
  • Praca pt.: „Tyn nas wiatrołk”
  • Dominika Stosiek – PSP nr 1 w Głogówku
  • Praca pt.: „Piekarnia rodziny Stosiek”
  • Dominika Witczak – PSP w Starych Siołkowicach
  • Praca pt.: „Moja mama i nasa rodzina”

w KATEGORII II (9 osób):

  • Julia Kołodziej – PSP w Łubnianach
  • Praca pt.: „Rojbry z Masowa cyli konsek ło historyji masowskiej skoły”
  • Adrian Marzec – PSP nr 2 im. Księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie
  • Praca pt.: „Studnia”
  • Agnieszka i Marcin Magosz – PSP w Brożcu
  • Praca pt.: „Historia jedny działchy”
  • Patryk Palt – PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim
  • Praca pt.: „Moja chałpa”
  • Marcela Rinke – PSP w Walcach
  • Praca pt.: „Spominki pra-Ołmy Marijy”
  • Magdalena Wiecha – PSP w Bierdzanach
  • Praca pt.: „Świniobicie u nołs w chałpie”
  • Damian Witczak – PSP w Starych Siołkowicach
  • Praca pt.: „Przigoda z Gwaru”
  • Paulina Wróbel – PSP w Popielowie
  • Praca pt.: „Historia z życia mojego dziadka”
  • Piotr Zug – PSP w Borkach Wielkich
  • Praca pt.: „Jak moja ołma jodło rychtowała i forantowała”

w KATEGORII III (14 osób):

  • Bianca Ernst – PG im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach
  • Praca pt.: „Historia nojstarszego sklypu we Dzieszowicach”
  • Karolina Jon – PG im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach
  • Praca pt.: „Zamiast na erhołlungi – z kopaczką na kartołfla? A żeby ino to …”
  • Anna Kałuża – PG im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach
  • Praca pt.: „Chałupa mojyj oumy”
  • Dominika Klyssek – ZSG w Żędowicach
  • Praca pt.: „Jak to downiyj w Żandowicach żniwowali”
  • Robert Kokot – PG w Turawie
  • Praca pt.: „Co mi ołma gołdała”
  • Kamila Lach – PG im. K.K. Baczyńskiego w Żelaznej
  • Praca pt.: „Jak to łokropnoł wojna łotcisła się na zyciu mojej ołmy”
  • Łukasz Ledwig – ZS im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich
  • Praca pt.: „Krzize i kapliczki ze Złunic”
  • Paulina Ogaza – PG im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach
  • Praca pt.: „Familijni album mojyj ołmy”
  • Marlen Sadlo – PG w Starych Siołkowicach
  • Praca pt.: „Jak to ludzie pierwej do Wockiego jejździli”
  • Nadine Schindzielors – ZS im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich
  • Praca pt.: „Trumbka, jak sie mołsz”
  • Anastazja Szynol – ZS im. Ks. Karola Brommera w Zimnicach Wielkich
  • Praca pt.: „Śląscy łodziołrze”
  • Angelika Smiatek – PG im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy
  • Praca pt.: „Wspomnienia za bajtla”
  • Olivia Turek – ZSG w Żędowicach
  • Praca pt.: „Światełko w tunelu”
  • Weronika Zyzik – ZSG w Żędowicach
  • Praca pt.: „Historia jednego domu z Żędowic”

w KATEGORII IV (9 osób):

  • Robert Hellfeier – Smolarnia
  • Praca pt.: „Racławsky wiatrełki”
  • Klaudia Kołodziej – Dobrzeń Wielki
  • Praca pt.: „Wandruwka mojej Ołmy”
  • Martyna Mateja – Kadłub
  • Praca pt.: „Co ludzie we wsi rzondzom”
  • Renata Polak – Leśnica
  • Praca pt.: „Nagrobek młynołrza”
  • Arthur Schulwitz – Zdzieszowice
  • Praca pt.: „Ciężkiy smutny lata”
  • Piotr Tomanek – Kędzierzyn-Koźle
  • Praca pt.: „Kanał Gliwicki i Port Kozielski”, „Moja ulica”
  • Liliana Wencel – Ochodze
  • Praca pt.: „Te nasze ślônske Penelopy”
  • Anna Wierszak – Zębowice
  • Praca pt.: „Kniejsky spôminki”
  • Gerard Wons – Zębowice
  • Praca pt.: „Pamiyntnik wojoka Alberta”