Ze Śląskiem na ty 2017
W dniu 21.11.2017 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów tegorocznej edycji Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Kolejność laureatów losowa.
W kategorii I –uczniowie klas .1-4 Szkoły podstawowe
- Oliwier Maron –za prace pt. „Smutna historia rodzinna”
PSP Staniszcze Małe- Spórok
Opiekun Pani Agnieszka Jańczak
- Florian Gabor – za pracę pt. „Ławka wdycki będzie w modzie”
PSP w Błotnicy Strzeleckiej
Opiekun Pani Alicja Szaforz- Gabor
- Piotr Duława – za pracę pt. „W pośrodku lasa kaplicka stoła…”
PSP w Łubnianach
Opiekun Pani Sylwia Buchta
- Jakub Szafraniec –za pracę „W moim magicznym domku”
PSP im. K. Makuszyśnskiego w Piotrówce
Opiekun – Pani Anna Piotrowska
- Paulina Moj – za pracę pt. „Po nasymu, czyli po ślunsku, a jednak inacej”
PSP nr 2 im. Księżnej Jadwigi Śląskiej Olesno
Opiekun Pani Aneta Moj
- Kinga Marek –za pracę pt. „Mojoł Familioł”
PSP w Żędowicach
Opiekun Pani Anita Stachowska
- Antonina Stańczyk za pracę pt. „Jestem tu nowa”
PSP z Oddz. Sportowymi Dobrzeń Wielki
Opiekun Pan Stanisław Janczy
- Paweł Macioł za pracę pt. „Mój praopa Teodor- kowol i ….”
PSP Staniszcze Małe- Spórok
Opiekun Pani Agnieszka Jańczak
W kategorii II –uczniowie klas .5-6 Szkoły podstawowej
- Magdalena Jagusz za pracę pt. „Śląskie obrzyndy w mojej famili”
SP w Dąbrówce Górnej
Opiekun Pani Joanna Gomółka
- Dawid Woś za pracę pt. „Jak to moja ołma Klara we wielołku chlyb piekła”
PSP w Łubnianach
Opiekun Pani Magdalena Swobodzian
- Melania Świtała za pracę pt. „Moja Ołma Krysta”
PSP w Jełowej
Opiekun Pani Beata Zambrzycka
- Marek Buchta za pracę pt. „Moja kamratka Heidi”
PSP w Jełowej
Opiekun Pani Beata Zambrzycka
- Tomasz Kremser za pracę pt. „O miyszkańcach domu na górce w Porambie”
SP wLeśnicy
Opiekun: Pani Iwona Romanowska i Maria Zmuda
- Sebastian Macioszek za pracę pt. „We kozdej wsi inacej”
PSP w Starych Siołkowicach
Opiekun Pani Ewa Moździoch
- Wiktoria Roskosz za pracę pt. „Mój ołpa Lejo- kachlorz”
Zespół SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY im. Jana Pawła II w Boguszycach
Opiekun Pani Izabela Zajkowska – Gajos
- Dawid Szyndzielorz za pracę pt. „Biografia Alberta Szyndzielorz”
PG nr 1 im. Króla Jana Kazimierza Głogówek
Opiekun Pani Henryka Młynarska
- Łukasz Niżyński za pracę pt. „Historia mojej rodziny- powrót na Śląsk”
PSP w Łubnianach
Opiekun Pani Jolanta Begińska
W kategorii III –kl. VII Szkoły podstawowe i Gimnazja
- Maria Hendel za prace pt. „Cud w pierzinie”
ZGSI- PG w Izbicku
Opiekun Pani Aneta Kurek
- Anna Macioł za pracę pt. „Zołlyty-przedwczoraj, wczoraj i dziś”
PSP Staniszcze Małe- Spórok
Opiekun Pan Jerzy Kaufmann
- Martyna Krawczyk za pracę pt. „Budynek szkoły w Suchodańcu”
ZGSI- PG w Izbicku
Opiekun Pani Aneta Kurek
- Laura Mross za pracę pt. „O tym, jak śpiewają „Przysieczanki”
Zespół Szkół im Ks. Karola Brommera – PG w Zimnicach Wielkich
Opiekun Pani Jolanta Drwięga
- Kamil Ledwig za pracę pt. „Hejbama”
Zespół SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY im. Jana Pawła II w Boguszycach
Opiekun Pani Izabela Zajkowska – Gajos
- Dorota Wilkowska za pracę pt. „Nołlepsze czasy buły we ochronce-spomniynia nołstarszy pszeczkolanki ze Dzieszowic pani Anny Szwedy”
PG Zdzieszowice
Opiekun Pani Alicja Kałuża
- Dominika Budek za pracę pt. „Święto plonów, czyli dożynki po naszymu…”
PSP nr 2 im. Księżnej Jadwigi Śląskiej Olesno
Opiekun Pani Aneta Moj
- Kamil Blaszczyk za pracę pt. „Dóm, chtorymu patrónuje Św. Scepónek”
PSP Luboszyce Oddz. Gimnazjalny Biadacz
Opiekun Pani Gabriela dworakowska
- Paula Trinczek za prace pt. „Ło zadni siyni”
SP nr1 w Głogówku
Opiekun Pani Barbara Przybylska
- Weronika Winnik za pracę pt. „Stulecie klasztoru sióstr zakonnych w Zdzieszowicach”
PG Zdzieszowice
Opiekun Pani Alicja Kałuża
- Natalia Brzank za pracę pt. „Mój nowi dom”
PSP w Brożcu
Opiekun Pani Ewa Magosz
W kategorii IV –pozostali, dorośli, uczniowie szkół średnich, studenci
- Agnieszka Drobna za pracę pt. „Stare fotografie przemówiły ”
- Joanna Knopik za pracę pt. „Nasza matulka Huta w Zowadzkim downiyj i terozki”
- Edeltrauda Krupop za pracę pt. „Strach mojej mamy”
- Magdalena Zielonka za pracę pt. „Przeciepmy się w czasie”
- Monika Lebich za pracę pt. „Jak dziołcha z Ugiun wybrała sie na Woodstock”
- Joanna Kolańska za pracę pt. „Petronelka”
- Arthur Schulwitz za pracę pt „Mój piyrszy krok bez szkolny próg”
- Piotr Tomanek za pracę pt. „Przysiółek WYGODA”- wspomnienie z lout mojygo dzieciństwa”
- Klaudia Nocoń za pracę pt. „Zapraszom na sztuki wystawiane przez „Tradycja””
- Dorota Danisz za pracę pt. „Siołkofsky marzanki”
- Gertruda Mohlek za pracę pt. „Moje osobiste przeżycia”
26 listopada odbyło się podsumowanie XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”
W trakcie finału laureaci otrzymali nagrody za wyróżnienia oraz miejsca na podium. Tradycje prace, które zajęły pierwsze miejsca zostały odczytane podczas gali finałowej.
Oprawę muzyczną zapewnił Jerzy Kaufmann. Galę prowadziły Dominka Gorgosz i Diana Bogacz Kotulak.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom oraz innym zainteresowanym. Zapraszamy za rok.
Poniżej lista laureatów.
W kategorii I –kl.1-4
Msc.I Sebastian Macioszek
Msc.II Praca zbiorowa pod redakcją wychowy(Blanka Kołodziej, Nina Wieczorek, Paweł Langos, Łukasz Nikisz)
Msc .III Paulina Moj
Oraz Wyróżnienia:
Melania Świtała
Mirella Sadlo
Jan Milek
W kategorii II –kl.5-6
Msc.I Rafał Nocoń
Msc.II Kamil Ledwig
Msc .III Linda Smuda
Oraz Wyróżnienia:
Martyna Tront
Dawid Woś
Magdalena Springer
W kategorii III –Gimnazja
Msc.I Damian Niesłony
Msc.II Szymon Lipiec
Msc .III Tomasz Polednia
Oraz Wyróżnienia:
Laura Mross
Dorota Wilkowska
Paweł Stosiek
W kategorii IV –pozostali, dorośli, uczniowie szkół średnich, studenci
Msc.I Piotr Tomanek
Msc.II Edeltrauda Gambka
Msc. II Renata Polak
Msc .III Anna Wierszak
Oraz Wyróżnienia:
Maria Mitrenga
Gabriela Smyk i Karina Stotko
Gabriela Cyrys